Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa 20.11.2014. plkst. 15.27

26. XI plkst. 10.35 Dundagas bibliotēkā viesosies Latvijas Universitātes Somugru studiju bakalaura studiju programmas 4. kursa studenti un stāstīs par Tūves Jānsones daiļradi.


Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē biedrības Norden asociācija (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā — Ziemeļu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centru un biedrību Norden Latvijā. Ziemeļvalstīs šogad projekts norisinās jau 18. reizi, Latvijā  — 17. reizi. Nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Nedēļas laikā bibliotēkās notiek lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes un citi pasākumi.   

Gada vistumšākajā laikā vairākos tūkstošos publiskajās un skolu bibliotēkās Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs vienlaikus iededz sveces un lasa kopīgi izvēlētu grāmatu.  Lasīšana notiek vairāk nekā 2000 bibliotēkās. Iespējams, ka to var uzskatīt par neoficiālu pasaules rekordu.

Dundagas novadā Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas grāmatu lasījumi notiek Dundagas un Kolkas bibliotēkās līdz novembra beigām. Šogad kopīgā nedēļas tēma ir Troļļi ziemeļos.

Tūve Jānsone (09.08.1914. – 27.06.2001.) ir Somijas zviedru rakstniece, māksliniece, un šogad viņai apritētu 100 gadi. Mēs viņu vislabāk pazīstam kā grāmatu par trollīšiem Muminiem autori.

«Kā trolli piemin, tā trollis ir klāt …» —  tā vēsta kāds 1678. gadā datēts zviedru sakāmvārds. Mums, latviešiem, savukārt ir teiciens: «Kā velnu piemin, tā velns ir klāt …»

Lasīsim, iepazīsim un domāsim, kas mums Ziemeļvalstīs ir kopīgs un atšķirīgs! Lai interesanti grāmatu lasījumi un sarunas par izlasīto un uzzināto!

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie faili
Ziemeļvalstu biliotēkas nedēļas plakāts
Atslēgvārdi
kultūra, bibliotēka
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com