Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīca Talsu filiālē uzņemti pirmie Covid-19 pacienti 29.10.2021. plkst. 15.33

Pieaugot Covid-19 vīrusa izplatībai un attiecīgi slimnīcu gultasvietu, kas paredzētas Covid pacientu ārstēšanai, noslodzei, SIA «Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca» pagājušajā nedēļā pielāgoja papildu gultasvietas Ventspils slimnīcā, savukārt šonedēļ Covid-19 pacientu uzņemšana uzsākta arī slimnīcas filiālē Talsos.

Talsu filiālē pieejams aprīkojums izmeklējumu veikšanai, uzraudzībai un ārstēšanai. Šobrīd Covid pacientu ārstēšanai atvērtas 10 gultasvietas, divas no tām aprīkotas ar mākslīgajām plaušu ventilācijas iekārtām pacientiem ar smagu slimības gaitu, pārējās gultasvietas aprīkotas pacientu ar vidēji smagu slimības gaitu ārstēšanai, tai skaitā tās aprīkotas ar dzīvībai būtisko rādītāju uzraudzības monitoriem.

Slimnīcā ir profesionāli speciālisti, tomēr Covid-19 pacientu ārstēšana ir izaicinājums ikvienam mediķim, kuram iepriekš ar to nav bijusi saskarsme. Personāls apgūst nepieciešamās prasmes un ir gatavs operatīvi reaģēt. Būtisks atbalsts Covid pacientu ārstēšanā ir arī Ventspils slimnīcas speciālisti, kam pieredze Covid pacientu ārstēšanā ir jau vairāk nekā gadu – pirmie Covid pacienti Ventspils slimnīcā tika uzņemti 2020. gada septembrī.

Slimnīcas darbs tiek rūpīgi plānots un uzraudzīts, lai Covid-19 pacientu aprūpe būtu nodalīta no citām nodaļām un pacientu plūsmas nekrustotos, tai skaitā — Covid pacienti uz izmeklējumiem tiek vesti noteiktos laikos, savukārt pacienti, kuriem nav Covid infekcijas, šos izmeklējumus atsāk saņemt pēc visu telpu rūpīgas dezinfekcijas.

Citu nodaļu darbs un pakalpojumu saņemšanu šobrīd nav ietekmēta. Ierobežojumi, ar kuriem pacientiem gan jārēķinās, saistīti ar valdības noteikto plānveida stacionāro un dienas stacionāra pakalpojumu sniegšanas pārtraukšanu. Tiek veikta to pacientu veselības aprūpe, kuriem jāturpina vai jāpabeidz stacionārā neatliekamā kārtā uzsāktā ārstēšana. Tāpat turpinās ambulatoro pakalpojumu sniegšana.

 

Linda Rudzroga,
SIA «Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca»
sabiedrisko attiecību vadītāja

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
veselība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com