Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Zemes dienā nacionālajā parkā 27.04.2015. plkst. 08.57

22. IV, ko ANO noteikusi par Starptautisko zemes dienu, Dundagas vidusskolas audzēkņi piedalījās talkā Slīteres nacionālajā parkā.

Manas paaudzes cilvēkiem šis datums zīmīgs kopš skolas laikiem kā talku diena, lai arī toreiz to vēl nesauca par Zemes dienu. Šogad vidusskolas 6. un 7. klase kopā ar audzinātājām  Sarmīti Dinsbergu un Sandru Salceviču atbrauca uz jūrmalu, lai no Pitraga līdz Mazirbei attīrītu liedagu no atkritumiem, kurus tur izskalojusi jūra vai nometuši neapzinīgi atpūtnieki. Piecus kilometrus no viena ciema līdz otram bērni nostaigāja 2 stundās, savācot pārdesmit maisu atkritumu, no tiem lielu tiesu — kuģu tauvu un tīklu daļas. Dažiem laimējās atrast dzintaru!

Pēc darba Mazirbes bijušās jūrskolas pagalmā ar īpašnieces laipnu atļauju bērnus pacienāju ar pupiņu zupu, kura vārīta uz ugunskura. Lai darba laikā būtu nodarbinātas ne tikai rokas, bet arī prāts, abas klases bija saņēmušas uzdevumu izdomāt stāstu — sestie par liedagā izskalotās aļģes dzīvi zemūdens pļavās, septītie — par Baltijas jūras gliemenes piedzīvojumiem. Kad ēstgriba bija remdēta, stāstus noklausījāmies visi kopā. Izspēlējām sadarbību rosinošo Upes tīrīšanas spēli. Lai izpildītu spēles uzdevumu, visiem kopā ar virvju un āķu palīdzību vajadzēja novietot zivis vienā aplī, bet drazas — otrā.

Paldies čaklajiem talciniekiem par darbu!

Andra Ratkeviča, Dabas aizsardzības pārvaldes Kurzemes reģionālās administrācijas sabiedrisko attiecību speciāliste

Edgara Lāča foto

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotās galerijas
Zemes dienā nacionālajā parkā

Atslēgvārdi
daba, skola
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com