Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Vietraugos Stiklos 20.10.2016. plkst. 16.33

Tā kā Mazirbes internātpamatskola nākamajā mācību gadā visdrīzāk nepastāvēs, pats svarīgākais jautājums ir par tiem mūsu novada bērniem, kas tur pašlaik mācās. Tāpēc Dundagas novada pašvaldības delegācija 19. X devās uz Stiklu internātpamatskolu, lai iepazītu šo mācību iestādi un iespējas tur mācīties mūsu novada skolēniem.

No mūsu novada uz Stikliem devās pašvaldības vadītājs Gunārs Laicāns, izpilddirektore Zinta Eizenberga, Mazirbes internātpamatskolas direktore Ilze Kriķīte un skolotāja Teiksma Pobusa, vairāki bērnu vecāki, kā arī informatīvā izdevuma redaktors.

Skola īsteno trīs programmas: speciālo pirmsskolas izglītības programmu izglītojamajiem ar garīgās attīstības traucējumiem, speciālo pamatizglītības programmu izglītojamajiem ar garīgās attīstības traucējumiem un  speciālo pamatizglītības programmu izglītojamajiem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem. Beidzot 9. klasi, audzēkņi var apgūt profesionālo pamatizglītību ēdināšanas pakalpojumu un koka izstrādājumu izgatavošanas programmā. Jau no 5. klases skolēni var apgūt kokapstrādes, metālapstrādes, mājturības, šūšanas un lauksaimniecības arodus. Šajā mācību gadā skolā mācās 75 audzēkņi un strādā 30 pedagogi un 20 tehniskie darbinieki.

1954. gadā dibinātā skola atstāja ļoti patīkamu iespaidu. Mūs sagaidīja abas direktores vietnieces izglītības jomā — Mārīte Pētersone un Ērika Bite. Iepazinām gan skolu un internātu, gan tuvējo apkaimi, piedalījāmies kanis terapijas nodarbībā, redzējām gan audzēkņu, gan skolotāju aizrautīgo darbošanos mākslinieciskajā pašdarbībā. Tieši šajā mācību gadā sākas četras jaunas terapijas, no kurām viena ir darbošanās ar īpaši apmācītiem suņiem profesionāļu vadībā, bet cita mūsdienīga un savdabīga terapija ir klaunāde, proti, Stiklu skolā darbosies dakteri klauni.

Audzēkņi ļoti labprāt piedalās sporta, dejas un mūzikas pulciņos, gūstot atzīstamas sekmes ne vien bijušā Talsu rajona, bet pat starptautiskā mērogā. Savukārt galdniecības un metālapstrādes pamatu apguve un ikdienas praktiskā darbošanās ļauj audzēkņiem gana sekmīgi sagatavoties darba dzīvei. Protams, pirmais un galvenais skolas uzdevums ir panākt, lai audzēkņi skolā pavadītajos gados kļūtu spējīgi dzīvot patstāvīgu pieauguša cilvēka dzīvi. Skola īpašu uzmanību pievērš skolēnu izziņas pilnveidei, rīkojot pārgājienus, ekskursijas, grupu vakarus. Mācību iestādē regulāri ciemojas pazīstami Latvijas sportisti un mūziķi.

Mūs ļoti iepriecināja skolas darbinieku izcilā rosība projektu jomā. Sapratuši, ka ar valsts finansējumu vien skolas un tuvākās apkaimes (kas šīs skolas audzēkņiem ir īpaši svarīga!) attīstībai un pilnveidei nepietiek, pirms trim gadiem grupa skolotāju nodibinājusi biedrību Annahiti, kas šajā īsajā laikā īstenojusi jau desmit projektus. Redzējām gan sajūtu taku, gan rotaļu laukumu, gan pašlaik topošo lapenīti, kuras tapšanā skolotāju vadībā ļoti čakli piedalās paši audzēkņi. Jāpiebilst, ka lielākā daļa ir vietējās iniciatīvas projekti, kas tapuši ar Ventspils novada pašvaldības atbalstu. Biedrība īstenojusi arī vienu Leader projektu Aprīkojuma un instrumentu iegāde galdniecības amatu darbnīcai 2990 eiro vērtībā, iegūstot darbagaldus un instrumentus. Savukārt skola īstenojusi vēl citu Leader projektu, skolas tuvumā ierīkojot trenažierus. Annahites tuvākās nākotnes iecere ir projekts par multisensoro telpu, citiem vārdiem, par visu cilvēka maņu attīstīšanu. Vēl jāuzsver, ka Stiklu skolā skolotāju saime atgādināja labu sporta komandu, kurā ir dažādu paaudžu pārstāvji. Jā, ir arī jaunie!

To, ka ieinteresētība ir abpusēja, apliecināja tas, ka tikšanos pagodināja Ventspils novada pašvaldības vadītājs Aivars Mucenieks un viņa vietnieks Māris Dadzis, klāt bija arī kolēģe no kaimiņnovada informatīvā izdevuma redaktore Marlēna Zvaigzne. Mūsu novada vadītājs G. Laicāns un izpilddirektore Z. Eizenberga pauda gandarījumu par iespēju iepazīt Stiklu internātpamatskolu. Mājasmātes izteica gatavību tikties vēlreiz, aicinot pie sevis paciemoties arī Dundagas novada bērnus, pašreizējos Mazirbes internātpamatskolas audzēkņus.

Brauciens bija piesātināts un pārdomas rosinošs. Tagad mājasdarbs gan skolēnu vecākiem, gan pašvaldības speciālistiem. Vecākiem kopā ar savām atvasēm jātiek skaidrībā, vai viņu lolojumi būtu gatavi nākamajā mācību gadā skoloties Stiklos. Vai viņi būtu ar mieru dzīvot internātā, vai tomēr noteikti katru dienu gribētu braukt uz mājām? Savukārt mūsu pašvaldībai jādomā gan par iespējamo transporta jautājumu, gan par Mazirbes skolas pedagogu un tehnisko darbinieku saimi, gan par pašas ēkas turpmāko izmantošanu.

Alnis Auziņš

Vairāk nākamajā Dundadzniekā

 

 

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
skola
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com