Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Vietējo resursu izmantošana pagasta ekonomikas stiprināšanai 13.02.2015. plkst. 14.44

Biedrības «Ziemeļkurzemes biznesa asociācija» un biedrība «Latvijas Zaļā kustība» 20. II plkst. 10.00–13.00 Ugālē, Ugāles pārvaldes 2. stāva zālē aicina uz semināru diskusiju «Vietējo resursu izmantošana pagasta ekonomikas stiprināšanai».
Semināra uzdevums ir palielināt semināra dalībnieku zināšanas par kopienu ekonomiku un tās veidojošiem elementiem, kā arī vienoties par kopīgu rīcību Ventspils, Dundagas un Talsu novada vietējo pagastu ekonomikas stiprināšanai. Semināra noslēgumā notiks diskusija par to, kāda veida projekti «Ziemeļkurzemes biznesa asociācijas» teritorijas pagastu ekonomikas stiprināšanai būtu īstenojami vietējās attīstības stratēģijā pēc 2015. gada.

Uz semināru aicināti Ventspils, Dundagas un Talsu novada pagastu pārvalžu pārstāvji, vietējie uzņēmēji, vietējo pilsonisko organizāciju pārstāvji (NVO).

Semināra lektors un moderators būs Āris Ādlers — Latvijas Zaļās kustības valdes loceklis, semināru par vietējās ekonomikas plānošanu moderators un rokasgrāmatas «Enerģētikas loma vietējā ekonomikā: sabiedrības virzītu enerģētikas projektu pieeja» līdzautors.

Mūsdienu globālajā ekonomikā, kur par attīstības pamatu izmantota konkurētspējas uzlabošana, resursu koncentrācija, reģioni, īpaši lauku teritorijas kļūst par vietām, kur šīs tendences izjūt visskaudrāk — tiek zaudēts kapitāls, resursi un citi ekonomikas veselības svarīgi aspekti. Tādēļ cilvēki no vietējām kopienām dodas dzīvot uz lielākām apdzīvotām vietām un samazinās ne tikai iedzīvotāju skaits, bet arī sociālais kapitāls, uz kā pamata varētu veidot spēcīgu vietējo ekonomiku.

Gunta Abaja

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
projekti, līdzdalība, kaimiņos, uzņēmējdarbība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com