Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Viesos pie suitiem Mājas kafejnīcu dienā 26.08.2019. plkst. 11.54

24. augustā Lībiešu piekrastes uzņēmēji un mājas kafejnīcu rīkotāji devās vērtēt suitu kolēģu sniegumu, viesojoties pie suitiem Alsungā, Jūrkalnē, Gudeniekos un Basos, kur noritēja  pasākums «Mājas kafejnīcu diena».

Šī gada jūnija sākumā pirmais šāds pasākums norisinājās pie mums — Lībiešu krastā —, kas guva lielu apmeklētāju atsaucību. Pie suitiem Mājas kafejnīcu diena Latvijā notika otro reizi.  Augusta beigās suitu reģiona ļaudis  rīkoja šo pasākumu, kad vietējie ļaudis uz vienu dienu vēra savas mājas durvis apmeklētājiem un cienāja ar pašu gatavotiem ēdieniem.

Suitu tradīcijas ir īsteni dzīvas, kas bija vērojams kafejnīcu dienās. Līdzās mājās gatavotam ēdienam, suitu ļaudis priecēja apmeklētājus ar dūdu skaņām, suitu dziesmām un tradicionālajiem tērpiem.

Pasākuma ideja aizgūta no Igaunijas, kur šādas māju kafejnīcu dienas dažādos reģionos notiek ik gadu.

Ceram, ka Latvijā tā pat kā Igaunijā, mājas kafejnīcu dienas tiks atzinīgi novērtētas un kļūs par tradīciju arī Latvijā — suitu, lībiešu un citos novados.

 

Ilze Šteine
Projekta UNESCO-tourism projekta vadītāja


Logotips

 

Šis raksts atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

 

Aktivitāte veikta  projektā «Mazo etnisko kultūrtelpu attīstība un popularizēšana kā tūrisma galamērķis «UNESCO- tūrisms»» Igaunijas—Latvijas Programmā no Eiropas Reģionālās attīstības fonda.

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
projekti, UNESCO – tourism
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com