Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Vidusskolas 8. b klase «ZZ čempionāta» finālā izcīnījusi 3. vietu 01.06.2015. plkst. 08.37

30. V Dzintaru pludmalē un Dzintaru Mežaparkā spraigā un aizraujošā sacensību gaisotnē norisinājās skolēnu sporta un prāta spēļu «ZZ čempionāts» lielais fināls, kurā 180 labākās komandas jeb gandrīz 6000 skolēnu no visas Latvijas sacentās par vienotākās, radošākās un sportiskākās klases titulu. Spēka, erudīcijas un klases vienotības pārbaudījumos vislabāk sevi apliecināja un godalgotas vietas ieguva Dundagas,  Liepājas, Mārupes, Ogres, Valmieras, Rēzeknes un Rīgas komandas.

«ZZ čempionāta» fināls aizsākās ar krāšņu visu 6000 sacensību finālistu gājienu pa Jūrmalas centrālo ielu — Jomas ielu — uz Dzintaru pludmali, kur notika svinīga sacensību atklāšanas ceremonija. «ZZ čempionātu» atklāja Latvijas Republikas veselības ministrs Guntis Belēvičs, kas uzrunā uzsvēra, cik svarīgu lomu ikviena dzīvē ieņem aktīvs un veselīgs dzīvesveids, pateicās sacensību rīkotājiem par šīs ierosmes turpināšanu jau devīto gadu pēc kārtas un uzmundrināja skolēnus sacensībām. Atklāšanā piedalījās arī Jūrmalas pilsētas domes Sporta pārvaldes vadītāja Indra Brinkmane, «Tele2» valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs un «Huawei» Centrālās, Austrumeiropas un Skandināvijas reģionu viceprezidents Kenets Fredriksens.

Turpinājumā visu dienu skolēniem bija jāpārvar dažādi pārbaudījumi, pierādot gan savu fizisko spēku un sagatavotību, gan aso prātu, gan spēju darboties komandā un būt saliedētiem. Šogad fināla pārbaudījumi noritēja trīs posmos — pirmajā skolēniem bija jāparāda sava fiziskā sagatavotība, piedaloties dažādās stafetēs, šķēršļu distancēs, komandas spēlēs un citos spēka, izturības un erudīcijas pārbaudījumos, otrajā posmā ar «Loquiz» aplikācijas palīdzību bija jāorientējas Dzintaru Mežaparkā un jāpārvar bailes no augstuma, rāpjoties Dzintaru skatu tornī, bet trešajā — pašu spēkiem jāuzbūvē un jāpalaiž gaisā pūķis.

Fināla aktivitātes bija sadalītas pa trim klašu grupām: 4.–5., 6.–8. un 9.–12. klasēm. Labākos rezultātus sacensībās uzrādīja un pirmo vietu ieguva Rīgas Igauņu pamatskolas 5. a klase, Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas 8. c klase un Rīgas Valsts ģimnāzijas 11. b klase. Šīs klases jau pavisam drīz dosies aizraujošā ceļojumā uz Itāliju. Otrajā vietā ierindojās Ogres sākumskolas 5. a klase, Rēzeknes 1. vidusskolas 8. a klase un Valmieras Valsts ģimnāzijas 12. a klase, kas balvā saņēma modernus «Huawei» P8 Lite viedtelefonus visai klasei. Savukārt godalgoto trešo vietu izcīnīja Mārupes vidusskolas 5. c klase, Dundagas vidusskolas 8. b klase un Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas 11. c klase, kas šovasar piedzīvos ekstrēmu pārgājienu pa Latviju.

Šogad «ZZ čempionāts» bija daļa no vērienīgajiem aktīvās un radošās atpūtas svētkiem «ZZ festivāls», tādēļ skolēni no sacensībām brīvajā laikā varēja arī apmeklēt mūziķu koncertus, šovus, izrādes, radošās darbnīcas, stafetes, ekstrēmus paraugdemonstrējumus un citas aizraujošas aktivitātes.

«ZZ čempionātu» jau devīto gadu pēc kārtas rīko sarunu karte «Zelta Zivtiņa» sadarbībā ar jauniešu organizāciju «Avantis», lai jauniešiem daudzinātu fiziski aktīvu un radošu dzīvesveidu, kā arī veicinātu   savstarpējo cieņu, saliedētību un komandas garu. Tas notiek skolēnu pavasara semestra laikā un tradicionāli noris trīs posmos — pieteikšanās un mājas darba izpilde, pusfināli piecās Latvijas pilsētās un lielais fināls, kas šogad pirmo reizi «ZZ čempionāta» vēsturē norisinājās Jūrmalā, Dzintaru pludmalē un mežaparkā.


Kristīne Rasnača,
«ZZ čempionāta» komunikācijas konsultante
 kristine@avantis.lv

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
skola
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com