Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Vides diena Kolkasragā 05.06.2015. plkst. 14.35

29. V Kolkasragā Vides dienu un reizē mācību gada noslēgumu sagaidīja Kolkas ekoskolas skolēni kopā ar skolotājiem un vecākiem.

Sākumā visus ieintriģēja atraktīvais Cūkmens, kurš dažādos veidos pārliecināja nemēslot mežā, tad skolēni, sadalījušies komandās, devās ar karti uz pašu ragu, lai piedalītos ekostafetēs un etnospēlēs, ko piedāvāja Dmitrijs Ščegoļevs, Latvijas Etnosporta asociācijas pārstāvis. Mazjūras krastā visiem labvēlīgas izjūtas raisīja Talsu kinoloģiskā kluba canis terapijas (terapijas ar suni) praktizētājas Svetlana Matvejeva, Guntra Rībena un Dace Raudziņa ar saviem mīluļiem: Austrālijas aitu suni Brego, ņūfaundlendu Rafiju un bīglu meiteni Odriju. Pēc tam visi atgriezās sākumpunktā pie Kolkasraga informācijas centra, kur gaidīja uz ugunskura vārīta garda skābeņu zupa un rabarberrausis. Par to paldies šefpavārei Santai Feldmanei! Vēl iepriecināja veselīgās «MILZU!» produkcijas degustēšana un hennas zīmējumu darbnīca.

Kolkas pamatskolas direktore Antra Laukšteine apsveica labākos un sabiedriski rosīgākos skolēnus. Šajā mācību gadā vislabākā vidējā atzīme 4–6. klašu grupā bijusi Rihardam Kārlim Jostiņam, bet 7.–8. klašu grupā — Ervinam Rodertam. Noslēgumā ar drošības noteikumiem vasarā iepazīstināja Kaspars Vaivods no Talsu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD).

Vides dienā bija iesaistījušies arī bērnudārza «Rūķītis» lielākie bērni, viņu vecāki un audzinātājas. Kamēr skolēni sacentās, viņi gāja rotaļās, veica savas stafetes un kopā ar vecākiem veidoja smilšu pilis. Aizkustinoši bija noskatīties, kā grupas biedrene Sāra palīdzēja Arturam uznest no jūras krasta augšā spainīti ar ūdeni vai smiltīm!

Vēl kāda jauna iezīme — uz Vides dienu bija uzaicināta Dundagas vidusskolas 7. a klase ar audzinātāju Lienīti Iesalnieci. Kā bija pamanījusi Dzintra Tauniņa, Kolkas pamatskolas direktora vietniece ārpusklases un audzināšanas jomā, sacensības starp dundadzniekiem un kolciniekiem bija ļoti motivējoša. Pēc tam savstarpēji sacenšoties mājiniekiem, tāds azarts vairs neuzvirmoja.

Vidusskolas 7. a klases skolēniem Guntim Eglem un Elēnai Ozoliņai Vides diena bija patikusi. Guntim visaizraujošāka likusies etnospēle nūjas vilkšana — iepriekš dzirdēta, tagad puisis to pirmoreiz izmēģinājis. Viņš gan atzinās, ka tas bijis grūti un daži bijuši stiprāki par viņu. Taču dundadznieku komandai šai stafetē bija veicies vislabāk! Elēnai vislielāko prieku sagādāja suņi, kas  patika arī Guntim. 

Lai kuplinātu Vides dienu, vairākas dundadznieku meitenes pasākuma noslēgumā uzstājās ar deju no «Sensus» repertuāra. Cerams, ka kolciniekiem gāja pie sirds!

Bet kas šai dienā vissaistošākais šķita Kolkas skolēniem? Aivaram Arnim Jankevicam — iespēja tikt pie hennas zīmējuma, Marekam Zvirbulim — visas stafetes, īpaši nūjas vilkšana un smilšu maisu nešana, Martai Muņķevicai — nūju vilkšana. Viņai tajā arī labi veicies. Marta secināja, ka, salīdzinot ar pērno gadu, nodarbību bijis mazāk, toties — interesantākas.

Jau pēc pasākuma A. Laukšteine saņēma e-pasta vēstuli no Dundagas vidusskolas audzinātājas un skolēniem ar pateicību par iespēju būt Vides dienā Kolkasragā un vēlmi piedalīties arī nākamgad. «Mūs sajūsmināja jau pati iespēja pusi dienas pavadīt pie jūras», rakstīts vēstulē, kurā nosauktas interesantākās nodarbes un arī sniegts kāds priekšlikums nākamā gada pasākumam.

Savukārt A. Laukšteine īpašu paldies saka SIA «Kolkasraga» rīkotājdirektoram Jānim Dambītim un informācijas centra darbiniecēm Rutai Gleglu un Norai Prātiņai, SIA «Latvijas valsts meži» un Cūkmenam, Talsu kinoloģiskajam klubam un S. Matvejevai ar komandu, Latvijas Etnosporta asociācijai un D. Ščegoļevam, biedrībai «Latvijas veselības misija» un Ansim Rodertam, Talsu VUGD komandierim K. Vaivodam.

Direktore pateicas plašajai Vides dienas rīkotāju komandai — Dz. Tauniņai, Ilonai Jostiņai, Aijai Tarlapai, Guntai Upnerei, Tabitai Runcei, Zaigai Kalmanei, Aismai Brandei, Dacei Tindenovskai, Inārai Lektauerei, Jānim Skarbiniekam, Aijai Valciņai, Uldim Laukšteinam, Vilim Tarlapam, S. Feldmanei, Diānai Kindurei, Ilzei Bordjugai — un atbalstītājiem: Kolkas pagasta pārvaldes darbiniekiem Evai Frišenfeldei, Gatim Blumbaham, Ilmāram Gleglu, Kolkas bibliotēkai un Olitai Kalnai, Dundagas pašvaldības policijai un Jānim Simsonam!

Tāpat paldies Dundagas vidusskolas direktorei Aigai Štrausai, 7. a klases komandai, audzinātājai L. Iesalniecei un šoferim Edgaram Kārklevalkam.

Diāna Siliņa, autores un Artūra Šlosberga foto

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotās galerijas
Vides diena Kolkasragā

Atslēgvārdi
skola, daba, Kolka
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com