Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Vides dienā Kolkā 17.05.2016. plkst. 14.12

Gadiem ierastā Kolkas pamatskolas Vides diena šoreiz notika neparastā dienā — nevis pašā mācību gada noslēgumā, bet gan 15. V. Iemesls tam bija pieskaņošanās citam videi draudzīgam pasākumam — kustības 1836 un fonda Viegli rīkotajai Latvijas pirmā robežstaba ierakšanai Kolkasraga pludmalē un koncertam tautas namā.

Jā, lietus tik nopietni bija lijis, ka rīkotāji koncertu laikus pārcēla no raga uz telpām. Vai tāpat pārcelt Vides dienu? Hmm... 1. aprīlī to varētu atļauties, bet 15. maijā? Laikam jau ne. Šo rindiņu autoram pa ceļam uz Kolku galvā rosījās jautājums — kādi būs laikapstākļi? No vienas puses, ekoskolas šī mācību gada tēma ir bijusi Ūdens... No otras puses, labi atceros dabas norišu pārzinātāja un teicamā stāstnieka Viļņa Skujas savulaik turpat ragā pausto, kāpēc «Kolkasragā nekad nelīst». Ja virs karstas plīts palaiž spalviņu, tad karstais gaiss to novirza sāņus, stāstīja Vilnis. Kolkā plīts lomā ir rags, bet spalviņu — lietus, ko augšupejošais sasilušais gaiss novirza ragam garām... (Vilni, ja es te esmu ko aplam uzrakstījis, tad, lūdzu, ziņo man privāti epastā!) Aizsteidzoties notikumiem pa priekšu, jāatzīmē, ka teorija apstiprinājās, jo nelija vis.

Apbrīnojama ir Kolkas skolotāju prasme šajā dienā atkal un atkal no jauna izmantot samērā niecīgo zemes pleķīti dažādām vides norisēm, lai tās nekad neatkārtotos. Skolotāji arī šoreiz bija ieguldījuši izdomu un darbu, ierīkojot trasi, kā teica allaž sportiskais Oskars Sproģis — pat pa nakts melnumu.

Dalībniekus — būtībā visu pamatskolu, audzēkņus un vecāku pārstāvjus — sagaidīja īpatnēja orientēšanās spēle, ko pasaulē pazīst ar rogaininga nosaukumu. Trase — no stāvlaukuma iepretim luterāņu baznīcai virzienā uz līci un tālāk jau uz Kolkasragu. Atbilstoši audzēkņu vecumam komandas bija sadalītas rukšu, skudru un kaķīšu kategorijās. Spēlē prasīja gan kāju, gan domāšanas ātrumu, jo svarīgi bija ātri nonākt finišā, taču kontrolpunktā izšķirīga bija spēja ātri un pareizi atrisināt uzdevumus. Bija gan jāuzraksta tautasdziesmu četrrinde par jūru, gan jāmin piecu Latvijas lielāko upju nosaukumi, gan jāsauc atmiņā vairāki īpašības vārdi, gan jāatceras savas lībiskās saknes... Turklāt, pildot uzdevumus, nedrīkstēja apmaldīties «trīs priedēs»... Un vēl, pats galvenais, komanda bija finišējusi tikai tad, kad ieradās visi tās dalībnieki!

Pie informācijas centra dalībniekus gaidīja vēl daži uzdevumi, ieskaitot zupas ēšanu, bet vēlāk jau pašā ragā, iešūpinot svērteni jaunajā robežstabā, dalībnieki ārpusklases darba organizatores Dzintras Tauniņas uzzināja zīmējumu konkursa par labāko Kolkasraga leģendu uzvarētājus un arī labākos orientēšanās sacensībās. Balvas bērniem pasniedza raga saimnieks Jānis Dambītis. Kolkasraga teikas vislabāk bija attēlojuši Miks Līdums, Patriks Pauls Grīnvalds, Nadīna Kevrele, Ieva Langzama, Evelīna Luīze Feldentāle, Anna Jansone, Ralfs Rūdolfs Zurģis un Juliāns Kevrelis. Savukārt rogainingā rukšu kategorijā pirmie bija Evelīna Feldentāle, Ieva Langzama, Ralfs Gleglu un Einars Libreihs, skudru — Marta Muņķevica, Edijs Pagils, Samanta Valciņa un Artūrs Rundšteins, bet kaķīšu — Ieva Antmane, Zane Apine, Patriks Grīnvalds, Kristians Libreihs un Mikus Līdums.

Arī paši mazākie bērnudārza Rūķītis bērni kopā ar vecākiem un audzinātāju Guntu Upneri un auklīti Zaigu Kalmani ragā laiku pavadīja aktīvi un radoši, smilšu krastā uzbūvējot divus kuģus un izspēlējot jautras kustību rotaļas. Dienas noslēgumā dalībnieki saņēma medaļas un nofotografējās pie jaunieraktā robežstaba Kolkasragā.

Kā spilgts notikums visiem ieguls prātā kopīgā dziedāšana tautas namā kopā ar mūziķiem, īpaši — ar Renāru Kauperu.

fotogrāfijas skatiet https://dra.lv/gSONW8

 

Ārpus vērtējuma piedalījās Alnis Auziņš

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
Kolka, daba, skola
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com