Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Vecākiem par «zilo vali» 28.02.2017. plkst. 16.25

Labdien, cienījamie vecāki!

Pašlaik bērnu vidū aktuāla kļuvusi kustība sociālajos tīklos, lai provocētu bērnos paškaitējošu uzvedību un domas par pašnāvību. Šādas kustības ir bīstamas tiem bērniem, kas ikdienā jūtas atstumti, vientuļi un vēlas būt piederīgi kādai grupai, saņemt novērtējumu. Pārsvarā šādas kustības notiek interneta vidē un mobilo telefonu lietotnēs, īpaši populāra ir programma WhatsApp. Iesaistoties kādā no šīm kustībām, bērni saņem virkni uzdevumu, kuru mērķis ir bērnu mudināt darīt sev pāri, sazināties ar līdzīgi domājošiem vienaudžiem, atsvešināties no tuvākajiem cilvēkiem, ģimenes. Bērniem jāveic dažādi  dzīvībai un veselībai bīstami uzdevumi. Šādas kustības definē kā spēles ar vairākiem līmeņiem. Pēdējā līmenī bērnus aicina izdarīt pašnāvību.

Arī mūsu skolā  ir dzirdamas bērnu sarunas par šīm kustībām. Ar šo vēstuli vēlamies  aicināt Dundagas vidusskolas skolēnu vecākus būt īpaši vērīgiem pret saviem bērniem, pasekot līdzi, ko bērni spēlē telefonos, kādās sociālās grupās ir iesaistījušies. Pārrunāt šo kustību ļaunprātīgo, manipulējošo iedarbību, un to, ka tās var apdraudēt bērna drošību, veselību un dzīvību.  Arī visu klašu audzinātāji klases stundās runās ar bērniem par bīstamajām kustībām un drošu interneta lietošanu.

Ja mums būs radušās aizdomas, ka bērns varētu būt iesaistīts kādā no šīm nelegālajām kustībām, nekavējoties informēsim vecākus un Valsts  policiju. Ja bērns apdraudēs savu vai citu bērnu veselību vai dzīvību skolā, informēsim Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu. Sadarbojoties visiem kopā,  mēs varam pasargāt savus bērnus.

Ja jums ir radušies kādi jautājumi, uztraukums par bērna uzvedību, attieksmi, sazinieties ar klases audzinātāju, skolas sociālo pedagogu vai medmāsu!

Jautājumu gadījumā vecāki var zvanīt arī pa Bērnu un pusaudžu uzticības tālruni 116111.

Cieņā
sociālā pedagoģe
Norika SegliņaDalies ar šo rakstu:
Pievienotie faili
Padomu plakāts no vietnes «Drošs internets»
Atslēgvārdi
skola
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com