Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Vakcinējies pret ērču encefalītu jebkurā gadalaikā 21.08.2020. plkst. 11.06

Sabiedrībā joprojām valda maldīgs uzskats, ka potēties pret ērču encefalītu būtu vēlams tikai ziemā vai agrā pavasarī. Taču patiesībā pirmo vakcīnu var saņemt jebkurā laikā - arī vasaras vai rudens mēnešos. Galvenais ir uzsākt vakcinācijas procesu, jo tas ir drošākais veids kā pasargāt sevi un savus tuviniekus no ērču encefalīta. 

Ērces ir sastopamas ne tikai mežos un krūmājos, bet arī pilsētā, parkos un  piemājas dārzos. Tās ir īpaši bīstamas cilvēkiem, jo pārnēsā diva veida slimības - ērču encefalītu un Laima slimību. Diemžēl pret Laima slimību vēl nav radīta vakcīna, taču pasargāt sevi un savus tuviniekus no ērču encefalīta gan ir iespējams. Atgādinām, ka ērču encefalīts ir bīstama slimība, kas rada traucējumus centrālajā nervu sistēmā un prasa ilgu atveseļošanās periodu, neizslēdzot iespējamību, ka var tikt radīti neatgriezeniski centrālās nervu sistēmas bojājumi.

Vakcinācija pret ērču encefalītu iespējama pēc divām shēmām:

  • Parastā vakcinēšanās shēma paredz, ka pacients saņem vienu vakcīnu, otru pēc mēneša un trešo pēc gada.
  • Iespējams vakcinēties arī pēc paātrinātās shēmas, kas paredz trīs potes. Vispirms saņem pirmo poti, pēc septiņām dienām otru un pēc 21 dienas - trešo.

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca Ventspilī un filiāle Talsos, aicina iedzīvotājus vakcinēties pret šo bistamo slimību jau tagad un neatlikt to uz vēlāku laiku.  Vakcinēties pret ērču encefalītu Ventspils slimnīcā iespējams procedūru kabinetā, kas atrodas 1. stāvā līdzās reģistratūrai (ieeja no Vasarnīcas ielas). Procedūru kabinets strādā darba dienās no plkst. 16.00 līdz 18.30. Pieteikties uz vakcināciju iespējams, zvanot uz reģistratūru pa tālruni 636 24665. Līdzi jāņem personas apliecinošs dokuments (pase vai ID karte) un potēšanas pase (iespējams iegādāties grāmatnīcās).

Savukārt Talsu filiālē vakcināciju iespējams veikt, iepriekš piesakot vizīti pie medicīnas māsas Ritas Hausmanes darba dienās no plkst. 9:00 – 16:00 pa tālruni 27869917. Līdzi jāņem personas apliecinošs dokuments (pase vai ID karte), potēšanas pase un ģimenes ārsta izraksts (U27 forma) par veselības stāvokli.

Par darba laika izmaiņām, aicinām sekot līdzi slimnīcas mājas lapā http://ziemelkurzemesslimnica.lv/lv/ 

Eva Odorska,
SIA «Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca»
sabiedrisko attiecību speciāliste

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
sabiedrība, veselība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com