Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Uzlabos vides kvalitāti novada pludmalēs 28.08.2018. plkst. 08.29

Dundagas novada pašvaldība gada sākumā Latvijas pašvaldību savienībai (turpmāk – LPS) iesniedza apakšprojekta iesniegumu nacionālās nozīmes projektam «Piekrastes apsaimniekošanas  praktisko aktivitāšu realizēšana». LPS kā projekta vadošais partneris ir noslēgusi līgumu ar Latvijas vides aizsardzības fondu par projekta finansēšanas un izpildes kārtību. Mūsu pašvaldība ir viena no 18 Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastes pašvaldībām, kas ir projekta sadarbības partneris. LPS un Dundagas novada dome ir noslēgusi sadarbības līgumu, lai projektā iekļautās aktivitātes tiktu veiksmīgi realizētas.

Tā kā projekta kopējais mērķis ir nodrošināt jūras piekrastes joslas (galvenokārt) pludmales labu kvalitāti, pašvaldība  līdz 30.09.2018. veiks dažādus darbus Mazirbes un Kolkasraga pludmalēs. Projektā plānots uzlabot pludmalēs esošo infrastruktūru, kā arī uzlabot pieejamību pludmales objektiem.

Mazirbes pludmalē plānots nomainīt divu pludmales volejbola laukumu stabus pret jauniem metāla stabiem ar maināmu tīkla augstumu, kā arī abiem laukumiem bojāto tīklu vietā uzstādīs jaunus tīklus. Abiem laukumiem  uzstādīs arī laukumu līnijas, tādējādi iezīmējot laukuma robežas. Pie volejbola laukumiem plānots uzstādīt 8 soliņus un pārģērbšanās kabīni, uzlabojot pludmales apmeklētāju un volejbola cienītāju ērtības. Lai uzturētu laba vides kvalitāti, pie stāvlaukuma novietos 2 atkritumu konteinerus.

Kolkasraga pludmalē plānots atjaunot un izvietot esošo norādes zīmi/vides objektu «Saullēkts. Saulriets». Vides objekts pludmales apmeklētājiem uzskatāmi parāda vienu no unikālajiem Kolkasraga aspektiem ģeogrāfiski, no šī punkta ir iespējams vērot gan saules lēktus, gan saules rietus jūrā. Papildus plānots atjaunot pārģērbšanās kabīni, uzstādīt 6 koka atkritumu urnas un iegādāties saliekamu koka taku, kuru izmantot publisku pasākumu (Līvu svētku u.c. citu pasākumu) nodrošināšanai. Taku izmantos arī nepieciešamā apkalpojošā transporta piekļuvei, tādējādi saudzējot zemsedzi un kāpas, kā arī, savienojot takas posmus, to varēs izmantot kā koka grīdu brīvdabas kultūras pasākumiem.

LVAF

Projekta kopējās izmaksas ir 9033,16 eiro (Latvijas vides aizsardzības fonda finansējums).

Inga Grietēna,
projektu  vadītāja

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
projekti, Piekrastes apsaimniekošana
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com