Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Uzkāpt savā Everestā! 19.10.2023. plkst. 08.16

“Mēs katrs varam uzkāpt savā Everestā, vajag tikai prasmes, ekipējumu un motivāciju!”, tā 17.oktobrī, tikšanās laikā Dundagas bibliotēkā, ar pārliecību saka Juris Alberts Ulmanis. Pie mums, pieredzes bagātais alpīnists, ieradies tieši 5 mēnešus pēc uzkāpšanas Everestā.

Tikšanās ir ļoti saturīga, motivējoša. Sarunas sākumā, iepazīstam karu Ukrainā, kurš Jurim ir kļuvis jau ļoti personīgs, jo pats bijis frontes līnijās un zaudēti 5 tuvi pazīstami kareivji. Viņiem veltīta arī šajā gadā izdotā J.A.Ulmaņa grāmata “Kad karš kļūst personisks”. Ar ziedojumu kravām uz Ukrainu Ulmanis dodas jau kopš 2015.gada, kad vairāk tikušas sarūpētas lietas, kritušo karavīru ģimenēm. Tagad tiek gatavotas un vestas frontes līnijās nepieciešamās lietas.

Autora grāmata un izstāde “Ceļš uz Everestu, kas turpinās” ir par viņa pirmo mēģinājumu iekarot pasaules augstāko virsotni. Toreiz, veselības problēmu dēļ, ko izraisīja Covid, tas neizdevās. Apbrīnojama ir viņa apņēmība, gribasspēks, jo šajā gadā Juris atkārtoti devās ekspedīcijā. Sarunas laikā mēs visi, kopā ar pieredzējušo alpīnistu, “uzkāpām” Everestā. Soli pa solim, iepazinām grūto maršrutu, izaicinājumus, vietējos cilvēkus, kuri nemitīgi palīdz kāpt gribētājiem un tas ir viņu iztikas avots. Šie cilvēki ir fiziski stipri, nabadzīgi, bet laimīgi. Bāzes nometnē, kura atrodas 5364 metru augstumā, alpīnisti pavada 2 mēnešus, nemitīgi trenējoties un aklimatizējoties. J.A.Ulmanis Everestā (8848 metri virs jūras līmeņa) uzkāpa 2023.gada 17.maijā, uznesot tajā gan Latvijas, gan Ukrainas karogus. Sarunas laikā izskan vēl viena atziņa – tas nav kalns, ko mēs iekarojam, bet gan paši sevi!

Paldies par tikšanos, par pausto pārliecību un apņēmību darīt to, ko liek sirds!

 

Ruta Emerberga

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
bibliotēka
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com