Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Unikāla koncertizrāde Dundagas Sklandraušu festivālā 11.07.2019. plkst. 16.41

27. jūlijā Dundagas pils parka estrādē plkst. 17.00 Dundagas amatierteātra «Vojmanšes!» koncertizrādes pirmizrāde «Visādi ir un visādus vajag».

27. jūlijā Dundagā norisināsies ikgadējais Sklandraušu festivāls «Pie goda, pie galda, pie labiem ļaudīm». Šī gada festivāla tēma ir «Rotā saule, rotā meita, rotā mana valodiņa». Pasākumā pirmizrādi piedzīvos teātra koncertizrāde «Visādi ir un visādus vajag» (virsrakstā izmantots sakāmvārds), kas veidota tikai no latviešu tautas sakāmvārdiem un parunām un papildināts ar latviešu tautas dziesmām un dejām. Izrādes dialogos un epizodēs tiek atklātas cilvēku savstarpējās attiecības gan sociālajā, gan sadzīves jomā — kalpu sūrā dzīve un vēlme mainīt to, bagāto ļaužu kundzība un, protams, mīlestība, kur divas saimes, puišu un meitu, par visām varītēm cenšas iedrošināt jaunos spert izšķirīgo soli pretī savai laimei.

Ikviens cilvēks jau kopš bērnības zina kādu sakāmvārdu vai parunu. Piemēram, «velk ādu pār acīm», «nu ja, kaimiņu vista jau vienmēr izskatās labāk par paša zosi» vai «mīlestību, klepu un dūmus grūti noslēpt». Dundagas Kultūras pils režisore Vaira Kamara pētot šo folkloras žanru, no latviešu sakāmvārdiem un parunām ir izveidojusi dramaturģisko materiālu. Un gala rezultātā ir tapusi teātra izrāde «Visādi ir un visādus vajag». Tā tapusi Latvijas valsts simtgades pasākuma kopienu teātra projektam «Šekspīrs satiek Blaumani» .

Izrādē darbojas Dundagas novada amatiermākslas kolektīvi — Kultūras pils amatierteātris «Vojmanšes!», jauktais koris, deju kolektīvs «Dun-Dang», mūsdienu deju kolektīvs «Sensus» un reperis, hip-hop izpildītājs Jānis Klucis ar savām autordziesmām, kuru pamatā ir kāds no sakāmvārdiem. Pirmizrādē piedalās arī Katlakalna folkloras kopa «Rāmupe» un mūsdienu tautas mūzikas grupa «Daba san».

Finansiāli koncertizrādi  «Visādi ir un visādus vajag» atbalsta Latvijas Nacionālais kultūras centrs, fonds INITIUM un  Dundagas novada pašvaldība.


Ruta Bērziņa,
Kultūras pils kultūras pasākumu organizatore

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
svētki
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com