Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Ugunsdrošu svētkus! 01.12.2014. plkst. 11.44

Advents ir miera un klusuma laiks, bet ugunsdzēsēji glābēji to sagaida ar bažām, jo decembrī allaž dzēš ugunsgrēkus, kuru iemesls ir bez uzraudzības atstāta degoša svece. Aizvien vairāk ļaužu mājās izmanto sveces un Adventa vainagus, tāpēc Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina, tās lietojot, ievērot drošības padomus.

Pērn Adventa laikā ugunsdzēsēji glābēji dzēsa 11 ugunsgrēkus, kuru iemesls bija no svecēm aizdegušies vainagi un Ziemassvētku eglītes. Visvairāk šādu ugunsgrēku notiek dzīvojamajās un tirdzniecības telpās. Pagājušā gadā sešus degošas sveces izraisītus ugunsgrēkus dzēsa istabās un guļamistabās, savukārt divus — tirdzniecības telpās. Ugunsgrēkos cieta arī divi cilvēki.

Lai degoša svece neizraisītu ugunsgrēku, VUGD aicina ievērot drošības padomus.

Pirms sveces aizdegšanas tā jāatbrīvo no visa veida iepakojuma un jāizlasa lietošanas pamācība.

Sveces stabili jānovieto uz nedegošas virsmas. Nekad nenovietojiet sveces citu siltuma avotu tuvumā, piemēram, uz televizoriem, radiatoriem, iekurtām krāsnīm vai kamīniem.

Nenovietojiet sveces audumu, aizkaru un mēbeļu tuvumā.

Nepieļaujiet, lai liesma nonāktu tiešā saskarē ar dekoratīvajām sveču aplikācijām, svečturiem, stiklu, jo tas var saplīst.

Uzmaniet, lai svece atrastos bērniem un mājdzīvniekiem nepieejamā vietā.

Atcerieties, ka dekoratīvās želejveida sveces ar dažādiem dekorējumiem nav paredzētas dedzināšanai.

Dedzināt svecītes eglītē ir ļoti bīstami.

Neatstājiet degošas sveces bez uzraudzības, pat ne uz īsu brīdi!  Dodoties prom no šīs vietas, kā arī pirms gulētiešanas pārliecinieties, ka svece ir nodzēsta.

Neievietojiet sveces Adventa vainagā tieši uz degtspējīgiem priekšmetiem, iestrādājiet vainagā stabilus un nedegošus sveču turētājus.

Ja svētku dekorācijām izvēlaties elektriskos rotājumus —virtenes, atcerieties, ka iekštelpām paredzētās virtenes nedrīkst lietot ārpus mājas, jo spuldzītes neizturēs gaisa temperatūru un sabojāsies. Rūpīgi izlasiet instrukciju un aplūkojiet marķējumu uz virteņu iepakojuma. Ja ieraudzīsiet tādu apzīmējumu kā mājiņa ar klāt pievienotu paskaidrojumu angļu valodā for outdoor use, tas nozīmē, ka šis rotājums būs piemērots eglītes greznošanai pagalmā vai mājas fasādei. Ja izmantojat jau lietotas elektrisko spuldzīšu virtenes, pārliecinieties, vai tās nav bojātas.

VUGD visiem Latvijas iedzīvotājiem novēl mierīgu un drošu Adventa laiku! Ja tomēr notikusi nelaime, nekavējoties zvaniet pa tālruņa numuru 112!

Viktorija Gribuste,
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste, tel. 29468106, e-pasts: viktorija.gribuste@vugd.gov.lv

 

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
kārtība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com