Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Ugunsdrošība dzīvojamās mājās 04.10.2017. plkst. 15.39

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) līdz šā gada 15. septembrim visā valstī izlases kārtībā pārbaudīja ugunsdrošību daudzdzīvokļu mājās.

Divos mēnešos ugunsdrošību pārbaudīja 991 daudzdzīvokļu mājā. Atklātie raksturīgākie ugunsdrošības prasību pārkāpumi ir nepārbaudīta elektroinstalācija, ko atrada 812 ēkās no visām pārbaudītajām mājām. Tāpat vairāk nekā puse pārbaudīto māju iedzīvotāji nav iepazīstināti ar dzīvojamās mājas ugunsdrošības instrukciju. Vismaz trešdaļai no pārbaudītajām ēkām nav izstrādāta dzīvojamās mājas ugunsdrošības instrukcija vai tā ir jāpārstrādā. Savukārt ēkās, kurās ierīkota automātiskā dūmu un karstuma kontroles sistēma vai iekšējā ugunsdzēsības ūdensvada krāni, lielākoties šīs ugunsdrošībai nozīmīgās  inženiertehniskās sistēmas nav darba kārtībā.

Cita starpā 230 pārbaudītajās dzīvojamās mājās neparedzētās vietās — kāpņu telpās, gaiteņos un tehniskajās telpās — glabājās materiāli un priekšmeti, kā arī evakuācijas ceļi neatbilda ugunsdrošības prasībām, jo bija  aizdarītas durvis. Dažādu priekšmetu un materiālu uzglabāšana evakuācijas ceļos iespējamā ugunsgrēka gadījumā var traucēt cilvēku evakuācijai, kā arī samazina evakuācijas ceļa platumu.

VUGD ik gadu rīko dzīvojamo māju ugunsdrošības pārbaudes, bet šogad līdztekus plānotajām ugunsdrošības pārbaudēm, kā arī ņemot vērā notikušos ugunsgrēkus tieši daudzstāvu dzīvojamās ēkās, izlases kārtībā Rīgas pilsētā tika pārbaudītas 12 stāvu un augstākas daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas; pārējās republikas pilsētās – 6 un vairāk stāvu ēkas, bet novados – ugunsdrošības pārbaudes notika 3 un vairāk stāvu ēkās.

Pārbaudīto daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pārvaldniekiem vai īpašniekiem ir uzdots novērst atrastos  ugunsdrošības prasību pārkāpumus, kā arī tie ir informēti par atbildību, ja šos pārkāpumus noteiktajā laikā nenovēršti .

VUGD atgādina, ka daudzīvokļu dzīvojamo māju iedzīvotājiem ir pienākums rūpēties ne tikai jārūpējas par sava īpašuma ugunsdrošību, bet arī par ugunsdrošības prasību ievērošanu dzīvojamās mājas koplietošanas telpās. Ugunsdrošības pārbaužu mērķis dzīvojamās mājas ir veicināt ugunsdrošības prasību ievērošanu dzīvojamās mājās, kā arī dzīvokļu īpašnieku līdzatbildību par ugunsdrošības prasību ievērošanu dzīvojamās mājas koplietošanas telpās.

Inta Palkavniece,
VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
kārtība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com