Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Trīspadsmitā jeb Nāc uz Mazirbes skolas skatuvi spēlēties! 19.04.2017. plkst. 16.29

13. aprīlī (saprotams, ka cits datums šoreiz nevarēja būt!) Mazirbes internātpamatskolā notika 13. Teātra diena. Tāpēc, ņemot vērā gan skaitli, gan latvieši teātri vispār un atceroties Gunāra Priedes lugu ar vissarežģītāko likteni, svētku nosaukums šoreiz varētu būt arī šāds.

Programmiņā  kā iedvesmas vārdi bija ierakstīts Imanta Ziedoņa vēlējums: «Ko no tevis saprot sveša acs! Ko gan viņi palīdzēt var tev? Tikai pats. Tu pats. Un tikai pats!»

Ja nu kāds grib meklēt sakritības saistībā ar īpašo skaitli, tad šoreiz tādu netrūka. Līdztekus mājiniekiem bija ieradušās trīs skolu teātra spēlētāji — no Lažas, Liepājas un Upesgrīvas. Iemesli, kāpēc šoreiz iztrūka sen iepazītu teātra spēlētāju no citām skolām, bija dažādi, sākot ar aktieru slimību un beidzot ar kaut ko tik vienkāršu kā galvenās lomas tēlotāju piepešu došanos uz mājām... Nu ja, trīspadsmitā!

Toties paši svētki gan aizritēja bez misēkļiem.

... No skatuves uz visiem — mājiniekiem, žūriju, viesiem, kas gaidīja savu uznācienu, — lūkojās šīs Teātra dienas tēli — klauns apmelmanis un karalis. Sveicot dalībniekus, mājasmāte, Mazirbes internātpamatskolas direktore Ilze Kriķīte, pateicās visiem par ieguldīto darbu — katru reizi saņemties, lai iejustos lomā, to darot, pašiem kļūstot labākiem, draudzīgākiem un izpalīdzīgākiem.

Pēc tam Vairas Kamaras Rūķi, cits citam jautādami, noskaidroja, ka nozīmē lielie sākumburti TSM — protams, ka Teātra svētki Mazirbē!

Šo rindiņu autors ar prieku secināja, ka gadu no gada aug skolotāju — režisoru meistarība un arī audzēkņu varējums. Viens princips vieno gan lielo mākslu, gan amatiermākslu, gan arī šo skolu teātru izrādes. Proti, iestudētājiem ir svarīgi saprast, kas ir tā nasta, ko nesējs spēs pacelt. Tā nedrīkstētu būt ne par vieglu, ne par smagu. Var tikai apbrīnot, kā skolotājiem izdodas trāpīt desmitniekā! Turklāt nenoliedzams ir mazo aktieru progress. Ļoti uzlabojusies ir jauno tēlotāju dikcija, gluži neticama ir spēja reizēm iemācīties ļoti daudz teksta, kā to pierādīja Liepājas audzēkņi. Tāpat uzteicama ir skolotāju māka izvēlēties piemērotus, asprātīgus tekstus vai nu no pašu tautas folkloras, vai no pasaules klasikas, vai arī mūsdienu latviešu autoru daiļrades. Izrādēs uzdzirkstīja patiess humors, un viens no svarīgākajiem laba humora priekšnoteikumiem ir nemēģināt par varas makti panākt smieklīgu iespaidu.

Šajos svētkos balvas iegūst visas skolas. Tās nav vietas kā sporta sacensībās, bet žūrijas formulētas atzinības, uzsitieni uz pleca un reizē pamudinājumi darboties tālāk. Par ansambļa saspēli, par mūzikas izmantošanu, par tērpiem, par dejas elementiem... Balviņas tiek arī atsevišķiem aktieriem. Un atkal jāteic — lielākā balva ir pašu nopelnītā — par uzdrošināšanos un sevis pārvarēšanu.

Līdztekus Vairas Rūķu bērniem klātesošo iepriecināja arī Dundagas sievas ar skeču Tā viš i!, asprātīgi apspēlējot priekšā stāvošās pašvaldību vēlēšanas.

Šo rindiņu autors uz brīnišķīgo pasākumu dodas jau daudzus gadus pēc kārtas. Kamēr neaizmirstas, gribu pateikt pats sev un likt pie sirds citiem. Mazirbes skolas radošā komanda būtu izvirzāma godināšanai valsts svētkos — tieši par trīspadsmit gadus rīkotajiem teātra svētkiem internātpamatskolu audzēkņiem!

Alnis Auziņš

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotās galerijas
Teātra diena Mazirbē 2017

Atslēgvārdi
skola, teātris, kultūra
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com