Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Top grāmata «Sauc par Vaidi mūsu ciemu...» 26.01.2015. plkst. 08.46

Autore Baiba Šuvcāne ir uzrakstījusi un sagatavojusi publicēšanai manuskriptu «Sauc par Vaidi mūsu ciemu...» Manuskripta apjoms 21 autorloksne, tas papildināts ar 256 fotogrāfijām.

Manuskriptā «Sauc par Vaidi mūsu ciemu...» apkopota un atspoguļota Vaides ciema kultūrvēsture no 16. gs., kad Vaides ciems pirmo reizi minēts vēstures avotos, līdz pat mūsdienām. Vaides ciems ir mazākais no lībiešu jūrmalas ciemiem, tomēr tā iedzīvotāji lībiešu kultūrā atstājuši dziļas pēdas. Īpaša nozīme ir senajai Žonaku mājvietai, kura ir bijusi šūpulis ļoti plašajai un lībiešu kultūrvēsturē nozīmīgajai Bertholdu dzimtai. Tieši šīs dzimtas pēcnācēji bija pēdējie dzimtās lībiešu valodas runātāji mūsdienās. Grāmatā liela vieta ir veltīta šīs stiprās lībiešu Bertholdu dzimtas atstātajam kultūrmantojumam.

Projektu «Autores Baiba Šuvcānes manuskripta «Sauc par Vaidi mūsu ciemu...» izdošana»» īsteno akciju sabiedrība «Lauku avīze». Ar Dundagas novada pašvaldības konkursā «Atbalsts vietējo iniciatīvu projektie» piešķirto finansējumu 1000 € ir paveikts pirmais posms manuskripta sagatavošanai iespiešanai — tas ir teksta literārā rediģēšana un korektūra. Rediģētais manuskripts atrodas ražošanas procesā izdevniecībā «Lauku avīze», turpinās darbs pie tā sagatavošanas, lai varētu to nodot tipogrāfijā iespiešanai. Lai manuskripts būtu pilnībā gatavs iespiešanai, vēl jāskenē un jāapstrādā apjomīgs daudzums attēlu, rediģētais teksts un attēlu ielikumi jāsamaketē, kā arī izveidotais materiāls vairākkārtēji jāpārbauda. Plānots, ka grāmata «Sauc par Vaidi mūsu ciemu...» iznāks 2015. gada augusta beigās.

Grāmatas autore Baiba ŠuvcāneDalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
kultūra, lībieši, projekti
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com