Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Tikšanās ar dzejnieci Inesi Zanderi 12.10.2023. plkst. 16.06

20. septembrī Dundaga gaidīja ciemos dzejnieci Inesi Zanderi. Nokļūšana līdz mums izvērtās visai spraiga. Mūsu viešņa brauca ar sabiedrisko transportu un Ventspils autobuss “sadomāja” braukt lēnāk kā vajag, Talsos iebraucot ar nokavēšanos. Paldies mūsu autoostas darbiniecēm un Talsu autotransporta šoferim, kurš pagaidīja autobusu - kavētāju un Zandere veiksmīgi nokļuva pie mums Dundagā.

Dzejniecei ļoti patīk kaķi, bet mūsu bibliotēkas Podziņa sākumā neredzēto viešņu uzlūkoja no attāluma un tikai pēc laika notika kaķa klikšķis. Atlikušo viesošanās laiku, Poga visu laiku bija blakus dzejniecei. Tas droši vien ne bez iemesla – varbūt nākamajā grāmatā būs dzejolītis par Pogu.

Ineses Zanderes dzejas amplitūda ir ļoti plaša, bagātīga un skanīga. No bērnu dzejas, skaitāmpantiem līdz kopkora repertuāram Vispārējos Dziesmu un Deju svētkos. Dzejniece fantastiski māk uzrunāt bērnu auditoriju. Dundagas sākumskolas klašu skolēni, pirms tikšanās, iepazina dzejnieces grāmatas, bibliotēkas sagatavotajā, pa klasēm ceļojošā, grāmatu izstādē. Mūs ļoti priecēja, tas, ka pēc tikšanās, bērni nāca uz bibliotēku un jautāja tieši pēc Zanderes dzejoļu grāmatām.

Mūs, pieaugušo auditoriju, dzejniece uzrunāja jau daudz nopietnāk. Viņas dzimtas dzīves gājums vairākās paaudzēs ievijies gan dzejā, gan mūzikā, vārdu spēlēs un savstarpējās kopsakarībās. Dzejnieces prāt, tieši koris un koru repertuārs vislabāk iznes un izprot dzeju. Bez dzejas nav dziesmas. Un tad nu sanāk, ka Dziesmu svētkus droši varam saukt arī par Dzejas svētkiem.

Paldies dzejniecei par tikšanos un sarunām!

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
bibliotēka
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com