Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Teātra svētkiem Mazirbes skolā apaļa jubileja 07.03.2014. plkst. 12.51

6. III Mazirbes internātpamatskolā septiņu skolu teātra kopas un kupls viesu pulks svinēja desmito Teātra diena.

Svētku diena sākas ar mājinieku, Mazirbes meiteņu ansambļa, muzikālu sveicienu skolotājas Daces Šmites pavadījumā un vadībā. Pēc tam skatītāju pulku iepriecināja audzēkņu pašu iecerēti priekšnesumi — zēni rādīja fizisko veiklību un saskaņu labāko ielu vingrotāju tradīcijās, meitenes iejutās diskotēkas dalībnieču lomā.

Un tad sākās teātris.

Liepājas internātpamatskola, rādot ludziņu «Trīs resni laupītāji», iepriecināja ar saskanīgu ansambļa spēli, Stiklu internātpamatskola, ko redzējām pēc ilga pārtraukuma (pēc tik ilga, ka paši stiklinieki uzskatīja — viņi Mazirbē viesojoties pirmoreiz), skatītājus iepazīstināja ar tautas tradīcijām izrādē «Meteņi»,  Upesgrīvas internātpamatskolas uzvedums «Mazulis kaķēns» rosināja domāt, cik svarīgi ir nezaudēt dūšu un pārvarēt sevi, Pelču internātpamatskolas attīstības centra izrāde «Pie Sūnu vecīša» iepriecināja ar dejas elementiem un kolektīva kopības garu, savukārt mājinieki, Mazirbes internātpamatskola ar tautas pasakas «Bīrons» iestudējumu rādīja, kā blēdis un gudrinieks vienā personā daudzkārt aptin ap pirkstu lētticīgos, kas nespēj mācīties pat no pašu kļūdām. Šī asprātīgā izrāde pagāja vienā elpas vilcienā.

Redzējām arī kaimiņus no Kolkas pamatskolas ar «Klačiņām» par mūžveco tēmu, ko pauž pats lugas nosaukums, un Dundagas vidusskolas jaunos teātra spēlmaņus, kas, gatavodamies literāro uzvedumu skatei, pirmoreiz publikas priekšā spēlēja Vairas Kamaras iestudēto Astrīdas Lindgrēnas darbu «Rasmus, Pontus un...», atainojot skolas dzīvi.

Visas izrādes piesaistīja skatītāju nedalītu uzmanību, zāli piepildīja sirsnīgi aplausi un atzinības saucieni. Pauzes starp izrādēm lieliski aizpildīja Dundagas vidusskolas absolvents, teātra sporta lietpratējs Jānis Klucis, vispirms iesildot publiku un pēc tam ar uzkarsētās publikas palīdzību izstāstot un uzzīmējot stāstu par skaisto stiprinieku Pēteri, daiļo meiteni Annu un ļauno lāci Pikačū.

Noslēgumā visi teātrmīļi nodziedāja šo svētku himnu, Imanta Kalniņa «Piena ceļš», pēc tam  saņēma diplomu, balviņas, atzinības vārdus un laba vēlējumus gan no žūrijas, kurā līdztekus profesionālēm Vairai Kamarai un Doloresai Leperei darbojās arī novada domes priekšsēdētājs  Gunārs Laicāns un šo rindiņu autors, gan no novada domes vadības, ko pārstāvēja G. Laicāns un izpilddirektore Inga Ralle.

No savas puses saku mīļu un milzīgu pateicību visiem, kas ar bērniem darbojas, kas viņus aizrauj, kas pamana talanta aizmetņus cilvēkos, kas iepriekš varbūt palikuši novārtā. Liels paldies vienam no šī festivāla aizsācējiem Dināram Neifeldam, Mazirbes skolas direktorei Ilzei Kriķītei un visiem atbalstītājiem — visiem dalībniekiem! Lai ir spēks un prieks turpināt!

Alnis Auziņš

Diānas Siliņas foto

Vairāk nākamajā «Dundadzniekā»

 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotās galerijas
Teātra svētki Mazirbes skolā

Atslēgvārdi
skola, Mazirbe, izrāde, kultūra
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com