Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Tapuši trīs izdevumi projektā «UNESCO — tourism» 05.02.2018. plkst. 03.12

Latvijas un Igaunijas pārrobežu projektā «Mazo etnisko kultūrtelpu attīstība un popularizēšana kā tūrisma galamērķis», daudzinot mūsu novada mazās etniskās kultūras reģionu – lībiešu krastu,  Dundagas novadā norisinās aktīvs darbs, lai Lībiešu krasts kļūtu par atpazīstamu tūrisma galamērķi, kurā saglabātas autentiskas un dzīvas šīs etniskās kultūrtelpas vērtības.

Dundagas novads sadarbībā ar piekrastes lībiešiem un Latvijas Lauku tūrisma asociāciju Lauku Ceļotāju projektā ir izgatavojis trīs publikācijas.

  • Lībiešu krasta stila grāmatu, kas kalpos kā vadlīnijas vietējiem uzņēmējiem un citiem mārketinga speciālistiem, lai tie tūrisma piedāvājumā korekti un precīzi atspoguļotu lībiešu identitātes elementus. Brošūrā ietverta informācija par lībiešiem un viņu kultūrvēsturiskajām vērtībām un iezīmēm, par lībiskajiem simboliem un grafiskajiem elementiem, tādējādi cildinot un saglabājot lībiešu krasta kultūrvēsturisko mantojumu. Stila grāmatu var izmantot visi, kas ikdienā uztur un daudzina lībiešu krasta tradīcijas – tūrisma pakalpojumu sniedzēji, vietējās organizācijas u.tml. Brošūras informācija un grafiskie elementi lietojami mārketinga un komunikācijas vajadzībām – brošūrās, mājas lapās, uz suvenīriem un citur.
  • Bukletu ar karti «Līvu krasts aicina», lai unikālās piekrastes kultūras vērtības popularizētu plašai sabiedrībai. Kopīgajā  projektā ir izstrādāts tūrisma piedāvājums, kas visos reģionos balstās uz sadarbību starp vietējā kultūras mantojuma nesējiem un vietējiem tūrisma uzņēmējiem, ar kuru pakalpojumiem tradicionālās vērtības plašāk ienāks publiskajā telpā un kļūs pieejamas ikvienam. Tradicionālie ēdieni, krāšņie tērpu raksti, senatnīgie dziedājumi, svētku tradīcijas un citas vērtības tiks padarītas saprotamas un pievilcīgas tūristiem, ļaujot iesaistīties un piedzīvot senatni mūsdienās.
  • «UNESCO — tourism» kalendāru, kas ir četru etnisko reģionu: setu, kihniešu, lībiešu un suitu, kopdarbs.  Kalendārs atspoguļo šo reģionu pasākumus, etnisko kultūru svinamos svētkus, un tajā ir katram reģionam raksturīgas fotogrāfijas.

 

Ilze Šteine,
«
UNESCO – tourism» projekta vadītāja Dundagas novadā

Raksts atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.


ES karogs

 

Est-Lat logotipsDalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Pievienotie faili
Buklets ar karti
Atslēgvārdi
projekti, tūrisms, UNESCO – tourism
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com