Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Talsu slimnīcas Uzņemšanas nodaļā 13.03.2017. plkst. 00.55

Talsu slimnīcas uzņemšanas nodaļā naktī palīdzību sniedz vidēji 30 pacientiem. No tiem aptuveni  puse ir  terapeitisko  un  otra puse  ķirurģiski traumatoloģisko pacientu.  

Talsu slimnīcas uzņemšanas nodaļa strādā diennakti, sniedzot medicīnisko palīdzību dažāda profila akūtiem un hroniskiem pacientiem. Savukārt pacientus, kam ir aizdomas par hronisku saslimšanu, aicinām griezties pie sava ģimenes ārsta. Diennakts ģimenes ārsta konsultācijas iespējams saņemt zvanot uz tālr. 66016001.

Talsu slimnīcā visu diennakti pieejami šādi speciālisti: ķirurgs, internists un anesteziologs reanimatologs.

Visu diennakti Talsu slimnīcā iespējams veikt šādus izmeklējumus:

  • taru attēldiagnostiku (t.sk. datortomogrāfijas izmeklējumus) — attēldiagnostikas izmeklējumus veic dežūrārsti un sniedz to interpretācijas, savukārt nākamajā dienā izmeklējuma rezultātus izvērtē radiologi un dod savu slēdzienu;
  • diagnostiski nozīmīgākās laboratoriskās analīzes.

 

Katru mēnesi Talsu slimnīcas uzņemšanas nodaļā griežas diennaktī aptuveni 100 bērnu, kuri pēc apskates vai izmeklējumu veikšanas neatliekamās medicīniskās palīdzības punktā tiek pārsūtīti ārstēšanai citās medicīnas iestādēs, jo Talsu slimnīcā diennakti bērnu ārsta pakalpojumi netiek piedāvāti.

Diennakts medicīniskā palīdzība

Pacientam ierodoties uzņemšanas nodaļā, slimnīcas personāls vispirms novērtē pacienta veselības stāvokli pēc nosauktajiem veselības problēmas simptomiem un novērtē pacienta stāvokli vizuāli, un nosaka pieņemšanas prioritāro secību pēc valstī noteiktajiem 4 steidzamības pakāpes līmeņiem.

  • Pirmais līmenis ir dzīvībai bīstams stāvoklis — elpošanas un vai sirdsdarbības apstāšanās, koma, smaga saindēšanās utt. Šajos gadījumos palīdzību sniedz nekavējoties, jo, to nesaņemot, pacients var nomirt vai viņa veselības stāvoklis var krasi pasliktināties.
  • Otrais līmenis — akūti elpošanas traucējumi, patoloģiska siekalošanās, liels asins zudums, akūtas sāpes dažādu iemeslu dēļ, cukura līmeņa krišanās asinīs un citi, kopā 12 veselības traucējumi. Šādiem pacientiem palīdzība jāsniedz 10 minūšu laikā.
  • Trešā līmeņa veselības traucējumu gadījumos — galvas trauma ar samaņas zudumu, liels šķidruma zudums, krampji, ekstremitātes lūzums ar deformāciju utt. — palīdzība jāsniedz 30 minūšu laikā.
  • Ceturtais līmenis ir galvas traumas bez samaņas zuduma, urīna aizture, klepus, muguras sāpes, sirds vājums, sirds ritma traucējumi (sirdsklauves), reiboņi utt. Pacienta novērtēšana un ārstēšana jāuzsāk ne vēlāk kā stundas laikā.

 

Atkarībā no pacienta veselības stāvokļa novērtējuma un ierašanās laika, ārstniecības iestādē izvērtē ārstēšanas metode un lemj, vai pacientu ārstēt Talsu slimnīcā vai arī ieteikt iestādi, kurā pacients šo ārstēšanu var saņemt.

Diennakts laikā vēršoties slimnīcas uzņemšanas nodaļā ar akūtām slimībām vai stāvokļiem, kuras ir ārpus dežūrējošo ārstu specialitātes un sertifikāta, speciālisti nosūta pacientus uz diennakts ārstniecības iestādēm Rīgā vai pacientu pārved uz slimnīcu Ventspilī.

Mazo pacientu datu aizsardzība

Vēlamies pievērst uzmanību gadījumiem, kad bērnus atved uz slimnīcu un to pavadošās personas nav notariāli pilnvarotas uzņemties atbildību par bērnu. Tad slimnīcas personāls ir tiesīgs atteikt ārstēšanu personu datu aizsardzības un drošības dēļ. Savukārt ja pacientam jāsniedz neatliekama medicīniskā palīdzība, personas identitātes pārbaudi var atlikt, informējot pacienta pavadošo personu par nepieciešamību sagādāt personu apliecinošus dokumentus uzrādīšanai pēc pacientam sniegtās neatliekamās medicīniskās palīdzības.

Vecākus, ierodoties slimnīcā ar bērnu vai izrakstoties no slimnīcas, medicīnas darbinieki aicina ņemt līdzi ne tikai personu apliecinošu dokumentu sev un bērnam, bet arī būt gataviem pierādīt, ka ir nepilngadīgā bērna likumiskie pārstāvji juridiskā izpratnē un visdrošākais pierādījums tam ir atbilstošs ieraksts tēva vai mātes pasē, kā arī bērna dzimšanas apliecība ar norādītiem vecāku vārdiem. Jāatceras arī, ka ar vienu no šiem dokumentiem jābūt sasaistei starp vecāku un bērna dokumentu.

Mums rūp pacientu drošība, tādēļ nopietni izturamies pret personas identitātes pārbaudi!

Ja rodas jautājumi par uzņemšanas nodaļas sniegtajiem izmeklējumiem, slimnīcas personāls lūdz neskaidrību gadījumos vērsties pie administrācijas, zvanot uz numuru 632 91600 vai nosūtot interesējošo jautājumu uz e-pastu: talsuslimnica@ventspils.lv. Plašāka informācija par slimnīcā sniegtajiem pakalpojumiem un veselības aprūpes aktualitātēm pieejama mājas lapā: www.ziemelkurzemesslimnica.lv

 

Informāciju sagatavoja Viola Grinvalde,
SIA «Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca» sabiedrisko attiecību speciāliste,
tel. 636 22658.

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
veselība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com