Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Talsu slimnīcā jauns rehabilitācijas pakalpojums — slinga terapija 19.02.2020. plkst. 11.35

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiāle pacientiem piedāvā slinga terapiju  kvalificētu speciālistu pavadībā.

Slinga jeb saišu terapija ir aktīvas ārstēšanas un vingrojumu sistēma, kuras pamatā ir individuāla pieeja katram pacientam ar mērķi panākt pastāvīgu muskuloskeletāro traucējumu uzlabošanos. Terapijā  tiek izmantots speciāls aprīkojums un ārstēšanas procesā tiek stiepti muskuļi, lai tos atbrīvotu no sāpēm un savilkšanas, kas samazina slodzi locītavām. Terapijas laikā pacientam ir jādarbojas pašam ar savu svaru, nesāpīgi atmodinot neaktīvos muskuļus un tos atjaunojot. Pacients tiek novietots relaksējošā pozīcijā, lai noņemtu sava svara un gravitācijas spēka ietekmi, tādejādi atbrīvojot saspringušos muskuļus.

Šis modelis balstās uz mūsdienu aktīvās vingrošanas  un rehabilitācijas pamatelementiem. Slinga terapijas pirmsākumi meklējami jau otrā pasaules kara laikā, sākoties poliomielīta jeb bērnu triekas epidēmijai Eiropā. Tās mērķis bija veikt vingrojumus bez gravitācijas ietekmes, un tā ir šāda veida ārstniecības un vingrojumu sākums. Kad poliomielīta epidēmija Eiropā mazinājās, tika aizmirsta arī slinga terapija. Atkārtoti terapija atgriezās 20. gs beigās. Koncepts terapijai tika attīstīts Skandināvu valstīs.

Terapiju mūsdienās pielieto dažādās veselības nozarēs, piemēram, neiroloģijā, ķirurģijā, ortopēdijā, pediatrijā, kā arī sporta medicīnā un citās. Terapija ir piemērota ne tikai pacientiem ar galvas vai muguras sāpēm, bet arī visiem tiem, kas vēlas sevi uzturēt fiziski labā formā, kam ir mazkustīgi ikdienas apstākļi (piemēram, darba vide šoferiem tālbraucējiem, darbs pie datora, u.c.), kā arī māmiņām pēc dzemdībām, kad ir novērotas izmaiņas stājā, bijušas sāpes mugurā grūtniecības laikā vai pēc tam.

Slinga terapija pieejama Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiāles rehabilitācijas zālē. Terapiju iespējams saņemt kā maksas pakalpojumu noteiktu saslimšanu gadījumos ar rehabilitācijas ģimenes ārsta vai ārsta speciālista nosūtījumu, kā arī profilakses nolūkos.

Slinga terapiju veic fizioterapeiti Evika Rosoha un Reinis Kalniņš.

Piesakot vizīti Talsu filiāles slimnīcas reģistratūrā pa tālruni 632 59997 pie fizioterapeita, speciālists konsultācijas laikā izvērtēs piemērotāko terapiju (vingrošana, slinga terapija, masāžas) atbilstoši pacienta veselības stāvoklim un sastādīs terapijas plānu.

Viola Grinvalde,
SIA «Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca» galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
veselība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com