Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Talsu fotokluba izstāde «Lats latā» 16.10.2014. plkst. 16.17

Līdz 7. XI Dundagas bibliotēkā Talsu fotokluba izstāde «Lats latā».

Latvijas vēsturē ir dažādi naudas stāsti. Par maksāšanas līdzekļiem bijušas dzintara krelles, sudraba stienīši. Zeltā un sudrabā kaltas monētas, kas noderējušas ne tikai maksāšanai, bet arī uzkrājumiem un drošībai nebaltā dienā. Latvijas teritorijā lietota nauda, kas ceļojusi no Rietumeiropas, Skandināvijas, pat Tuvajiem Austrumiem. Un tikai 1922. gadā Latvija tika pie savas nacionālās valūtas — lata.

1993. gadā atjaunotais lats mums bija mīlēts ne vien ikdienas apgrozības naudā vai prestižajās jubilejas un piemiņas monētās, bet arī ikgadējos īpašās apgrozības latos, kas mūsu mājās krājušies kolekcijās un daži pat kļuvuši par retumiem.

Tieši šiem — īpašas apgrozības latiem — Talsu fotokluba fotogrāfi veltījuši savu izstādi «Lats latā», katram izlaistajam latam Latvijas dabā un vidē piemeklējot atbilstošu kadru.

Fotoizstādi veido 24 fotogrāfijas. Izstādi papildinājām ar grāmatām no mūsu bibliotēkas krājuma. Grāmatās jūs varat detalizēti iepazīt dažādus naudas laika posmus Latvijas vēsturē.

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
bibliotēka, izstāde, kultūra
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com