Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Talsu fotokluba izstāde Dundagas pilī 06.06.2019. plkst. 16.23

Pils mazajā zālē apskatāma Talsu foto kluba 20 gadu darbu izstāde «Reprodukcijas».

Talsu foto klubs savu darbību sācis jau 1999. gadā kā neformāla Talsu rajona fotoamatieru apvienība. Sākotnēji apvienībā darbojās aptuveni 10 fotogrāfi, šobrīd biedrība apvieno 23 fotogrāfus: gan profesionāļus, gan amatierus vecumā no 22 līdz pat 70 gadiem.

Dibināt biedrību fotogrāfi nolēma jau pēc 6 gadu intensīva darba un daudzām izstādēm. Galvenais iemesls — lai fotogrāfu apvienībai būtu savs juridisks statuss un iespēja startēt projektu konkursos.

Šobrīd foto kluba biedri piedalās gan individuālās izstādēs, gan kluba kopējās izstādēs, kuras notiek ne tikai biedru dzīvesvietu teritorijā, bet arī citviet Latvijā. Foto klubam sadarbojas ar Saldus, Aizputes, Liepājas, Jūrmalas un Ogres foto klubu, kā arī foto klubu «Rīga» un citiem. Sadarbība pamatā izpaužas kā savstarpēja izstāžu apmaiņa, mēneša bildes izvērtēšana un braukšana vienam klubam pie otra ciemos.

Pie interesantākajām un atpazīstamākajām aktivitātēm var minēt Talsu fotoalbuma «Talsi 7×7×7 fotogrāfijās» izveidi 2008. gadā, kad Talsu pilsētas svinēja 777. dzimšanas dienu. Fotoalbuma pamatā bija foto kluba biedru fotogrāfijas, kas sakārtotas gadalaiku noskaņās. Foto albums tika pieteikts konkursam «Zelta ābele 2008» un ieguva portāla «Delfi» skatītāju simpātijas balvu. Fotoalbuma izdošanu finansiāli atbalstīja Talsu pilsētas Dome un pilsētas uzņēmēji.

Talsu foto kluba veikumu sarakstā ir arī Talsu novada muzeja visapmeklētākās izstādes «Talsi 126» izveide. Izstādes sagatavošana bija kārtējā foto kluba ideja un īstenots projekts. Tajā brīdī Talsos bija 126 ielas. Fotogrāfi sadalīja pilsētu pa sektoriem, katram fotogrāfam piešķirot 5–6 ielas ar dokumentālu uzstādījumu. Ar domu, lai skatītājiem rastos priekšstats par situāciju. Projekta rezultātā tapa izstāde Talsu novada muzejā ar 400 uzņēmumiem 3 izstāžu zālēs. Foto kluba dalībnieki visi ir brīvprātīgie entuziasti. Projekti, kurus foto klubs raksta finansējumu iegūšanai, pamatā ir nelieli un to mērķis ir gūt līdzekļus fotofilmu iegādei, attīstīšanai, foto rāmju iegādei u.c.

Kluba darbības mērķi ir:

  • sekmēt mākslinieciski augstvērtīgu darbu radīšanu fotogrāfijā,
  • veicināt inovatīvu paņēmienu pielietošanu fotomākslā,
  •  popularizēt fotomākslu, sekmēt kultūras dzīves attīstibu Talsos, Latvijā un ārpus valsts robežām,
  • veidot vizuālu kultūrvēsturisku dokumentu krājumu, apzināt tagadnes un pagātnes vizuālās liecības.

 

Sagatavoja Smaida Šnikvalde

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
pils, kultūra
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com