Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Talka Dundagas aleju sakopšanai 18.04.2016. plkst. 09.16

23. IV plkst. 10.00 aicinām piedalīties Dundagas aleju sakopšanā.

Nedēļas nogalē visā Latvijā notiks dažādi Lielās talkas pasākumi, kurus šogad vieno vadmotīvs «Latvijai būt zaļākai!». Latvijas Entomoloģijas biedrība, viena no vides nevalstiskajām organizācijām, sadarbībā ar Dundagas novada domi aicina 23. IV plkst. 10.00 piedalīties Dundagas aleju sakopšanā. Pasākuma dalībnieku tikšanās Dundagas pils stāvlaukumā, pie Ernesta Dinsberga un Pils ielu krustojuma. Ļoti vēlams iepriekš pieteikties, zvanot Kristapam Vilkam pa tālruni 26513497.

Talkā galveno uzmanību veltīsim atkritumu izvākšanai no aleju dobumainajiem kokiem, kas ir mājvieta vienam no dabas daudzveidības simboliem — lapkoku praulgrauzim. Dobumi vietām ir pārvērtušies par ikdienā grūtāk ieraugāmām «atkritumu tvertnēm», kur ilgākā laikā sakrājušās garāmgājēju izmestas tukšas plastmasas pudeles, metāla kārbas un citi atkritumi. Līdztekus pašu paveiktā darba gandarījumam pasākuma dalībnieki varēs uzzināt, kādas ir aleju dabas daudzveidības vērtības. Runāsim arī par aleju apsaimniekošanas iespējām, lai novērstu vai mazinātu risku, kas saistās ar bīstamiem kokiem.

Latvijas Entomoloģijas biedrība ir iecerējusi katru gadu palīdzēt sakopt vismaz divas no aizsargājamajām kukaiņu sugām nozīmīgām Latvijas alejām — vienu pavasarī Lielās talkas laikā, otru vasarā, kukaiņu lidošanas laikā. Aizsāktu šo tradīciju, esam izvēlējušies Dundagu.

Kristaps Vilks,
Latvijas Entomoloģijas biedrības valdes priekšsēdētājs

Dundagas dižliepu aleja
Dundagas dižliepu aleja
Kristaps Vilks

 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie faili
Talsas afiša
Atslēgvārdi
daba, talka
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com