Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Sudraba karotītes un Miega pele 22.10.2014. plkst. 16.39

17. X pils lielajā zālē ar sirsnīgu sarīkojumu dundadznieku saimē uzņēma mūsu novadā pērn piedzimušos un deklarētos bērnus.

Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Rita Langmane sacīja, ka 2013. gadā mūsu novadā piedzimuši 40 bērniņi: 19 zēni un 21 meitene, 36 Dundagā un 4 Kolkā. Visvairāk ģimenēs tas bijis 2. bērniņš. Tas bijis 20 gados 3. bagātākais pasaulē nākušo bērnu ziņā. Viņa atklāja, ka arī Latvijā 2013. gads bijis ražens — piedzimuši 20 340 bērni, par 443 vairāk nekā iepriekšējā. Valstī vispopulārākie jaundzimušo vārdi bijuši Roberts un Sofija, Dundagā arī kādam zēnam dots vārds Roberts, ir divas Martas un divas Keitas. Piecām meitenēm un diviem zēniem doti divi vārdi.

Novada Vadītājs Gunārs Laicāns uzrunā izteica prieku par daudzajiem bērniņiem un novēlēja, lai šogad pasaulē nāktu 50 — par 10 vairāk nekā pērn! Katrs uzaicinātais mazulis saņēma skaistu sudraba karoti ar iegravējumu «Mazais dundadznieks», arī dvīnītes Eva un Evita Tomanes, kas ir 9 dvīņu pāris 20 gados. Pasākumā ar dziesmu priecēja Laura Gerda Dūda un vēlāk Marita Čaunāne, kas spēlēja arī ģitāru. Viņu uz klavierēm pavadīja Sandra Cirvele. Vislielākā piekrišana, protams, bija izteiksmīgajai Miega pelei, kas dziedāja šūpļa dziesmu gan pašā sākumā, gan beigās un atgādināja bērnudārza «Kurzemīte» muzikālo audzinātāju Ingu Apškrūmu.

Noslēgumā novada domes priekšsēdētājs parakstījās Goda grāmatā, apliecinot, ka bērniņi uzņemti  dundadznieku saimē. Vēl tikai kopīga fotografēšanās, un visi varēja doties mājās.

Par vecāku atsaucību liecināja pilnā zāle. Manis uzrunātie vecāki — Endija Gāliņa māmiņa Sintija, Renātes Binnijas māmiņa Sintija un Emīlijas Zadiņas tētis Jānis — sarīkojumu novērtēja atzinīgi. Endija māmiņa teica, ka tas ir nozīmīgs gan tādēļ, ka bijis pirmais mazajam dēliņam, gan arī tādēļ, ka karotīte ir kā simbols, kā piemiņa. Renātes Binnijas māmiņa atzina, ka viņai ir silti ap sirdi, jo pasākums pierāda, ka mūsu novadā ne tikai prasa no vecākiem, bet arī sniedz emocionālu atbalstu, priecājas par viņiem un bērniem. Viņi ir novadam vērtīgi. «Protams, tagad vēl bērns neizprot sudraba karotītes nozīmi, bet, kad paaugsies, jautās. Tad varēšu viņam atbildēt, ka toreiz, kad tu piedzimi, Dundagas novada vadītājs Gunārs Laicāns tev to uzdāvināja kā mazajam dundadzniekam». Sintijai bijis arī prieks par mazajā zālē iekārtoto rotaļu istabu bērniem un jauko Miega peli. Emīlijas tētis atzina, ka tas ir labs žests, kas apliecina — pašvaldībai ir nozīmīga jaunā paaudze, viņai tā rūp. Viņš arī novērtēja, ka ir skaisti saņemt sudraba karotīti kā simbolu. Endijam ir viens gads un viens mēnesis, Renātei Binnijai — pusotrs, bet Emīlijai tikai drusku vairāk nekā 11 mēnešu. Endijs un Emīlija ir pirmie bērni ģimenē, Renāte Binnija — otrais bērns.

Lai mazie dundadznieki aug un pieņemas gudrībā! Lai vecākiem pietiek mīlestības, sirds gudrības  un spēka viņus izaudzināt par krietniem cilvēkiem!

Diāna Siliņa, Visvalža Biezbārža foto

 

 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
kultūra
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com