Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Šonedēļ Latvijā norisināsies Erasmus dienu pasākumi 14.10.2020. plkst. 13.13

No 15. līdz 17. oktobrim Latvijas Erasmus+ projektu īstenotāji iesaistīsies Eiropas mēroga iniciatīvā «Erasmus dienas», organizējot pasākumus, kuros dalīsies ārvalstīs gūtajā pieredzē un stāstīs par starptautiskajos projektos paveikto. Šobrīd pasākumu kartē reģistrēti vairāk nekā 20 pasākumi dažādās Latvijas pilsētās un novados. Šoreiz epidemioloģiskās situācijas dēļ daudzi pasākumi notiks tiešsaistē.

Rīgā pasākumus organizēs, piemēram, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, kas prezentēs projekta «UPgrade» video. Projektā plānots izveidot jaunas vērtēšanas metodikas un rīkus grupu darbam pamatskolās. Rīgas Tirdzniecības profesionālā vidusskola savā mājaslapā rīkos fotoizstādi, kurā aktualizēs tādas sabiedrībai aktuālas tēmas kā veselība un ekoloģija. Rīgas Angļu ģimnāzijas skolēni ģeogrāfijas stundās gatavos prezentācijas un piedalīsies konkursos par Eiropas Savienību un skolas Erasmus+ projektu partnervalstīm. Savukārt Rīgas Purvciema vidusskolā skolēni veiks pētījumu par makroekonomiku dažādās Eiropas valstīs.

Kurzemē pasākumus organizēs Liepājas Universitāte, kur 2. stāva foajē 15. oktobrī plkst. 12.00 atklās foto izstādi «Ieelpo Filipīnas», un Saldus pamatskola, kurā skolēni caur prezentācijām, dziesmām un citām aktivitātēm iepazīs projektu sadarbības valstu kultūru, ģeogrāfiju, vēsturi, tradīcijas, nacionālos ēdienus un raksturīgos sporta veidus.  

Pasākumi norisināsies arī Vidzemē, piemēram, Madonas Valsts ģimnāzija 15. oktobrī plkst. 10.00 organizēs orientēšanās spēli ar CrossFit  elementiem Madonas pilsētas sporta centrā, kuras noslēgumā komandas izveidos «Erasmus dienu» logo no iegūtajiem puzles gabaliņiem. Latvijas Universitātes P. Stradiņa Medicīnas koledža Jūrmalā savā Facebook lapā publicēs Erasmus+ dalībnieku video stāstu.

Cēsīs Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums 15. oktobrī visas dienas garumā rīkos dažādas aktivitātes – dalīšanos pieredzes stāstos, foto sienu, tiešsaistes konkursus un izaicinājumus. Divus pasākumus organizēs Gulbenes novada vidusskola – 15. oktobrī notiks projektu parāde «Svētki Erasmus ielā», un visu trīs dienu garumā notiks interaktīva Kahoot spēle par skolas starptautiskajiem projektiem Erasmus+ programmā.

Pasākumus organizēs arī izglītības iestādes Latgalē, piemēram, Daugavpils Universitātē 15. oktobrī plkst. 13.00 notiks Erasmus+ pieredzes stāstu pasākums, kuram varēs pieslēgties arī virtuāli Zoom platformā. Savukārt Daugavpils 13. vidusskola savā mājaslapā un Facebook lapā publicēs video, kurā skolēni dalīsies ar pieredzi Erasmus+ projektos. Daugavpils 15. vidusskolā notiks zibakcija, un Daugavpils Būvniecības tehnikumā notiks fotokonkurss, sociālo tīklu aktivitāte – dalīšanās ar interesantiem faktiem par Erasmus+ projektiem, kā arī tiešsaistes aptauja skolotājiem, lai noskaidrotu viņu iespaidus un nākotnes plānus saistībā ar piedalīšanos starptautiskos projektos.

«Erasmus dienas» ir Francijas nacionālās Erasmus+ aģentūras iniciatīva, kuru atbalsta Eiropas Komisija. Pasākumus “Erasmus dienu” laikā var īstenot ikviens Erasmus+ projektu īstenotājs. Karte, kurā redzami visi iniciatīvā notiekošie pasākumi Eiropā un sīkāka informācija par tiem, ir pieejama šeit: https://www.erasmusdays.eu/.

Izglītības un zinātnes ministrija ir atbildīgā ministrija par Eiropas Savienības  Erasmus+ programmas īstenošanu Latvijā, savukārt Valsts izglītības attīstības aģentūra un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra nodrošina Erasmus+ programmas ieviešanu.

 

Alise Bērziņa
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas vecākā informācijas speciāliste

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
skola
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com