Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Somugru kultūras notikums Dundagā 24.08.2018. plkst. 10.34

Pazīstamais Igaunijas kamerkoris Collegium Musicale  sadarbībā ar asociāciju Fenno-Ugria (Igaunija) 2018. gada vasarā un rudenī  turpina tematiskās koncertu turnejas «Pa aizmirsto tautu ceļiem». 

Aizvadītajā gadā notika pirmā koncerttūre – «Pa Karēlijas ceļiem» – cauri austrumu Somijai uz Belomorsku Karēlijā. Tūres galapunkts bija Vuokiniemi (Vuokkiniemi) ciems – 2017. gada Somugru kultūras galvaspilsēta.

2018. gadā notikuši izbraukuma koncerti vietās, kur dzīvo Baltijas jūras somu tautas. Ļeningradas apgabalā izbraukuma koncertu dalībnieki apmeklēja radu tautas – votus, vepsus, somus, ižorus. Jūlijā koris sniedza koncertus karēļiem Karēlijā, bet jau drīz – no 7. līdz 9. septembrim – lībieši Latvijā uzņems kori, lai kopā ar vietējiem koriem un tautas mūzikas kopām piedalītos 2018. gada Somugru dienās – Dundagā, Rīgā un Salaspilī.

Kamerkora Latvijas tūres pirmais koncerts notiks Dundagas pilī 7. septembrī plkst. 20.00. Viesi muzicēs kopā ar Dundagas Kultūras pils jaukto kori  diriģentes Daces Šmites vadībā.

Īss priekšlasījums atklās klausītājiem šī koncerta īpašo akcentu – igauņu komponista Veljo Tormisa (1930–2017) ciešās saites ar lībiešu kultūras tradīcijām. Tas sasauksies ar viesu kamerkora Collegium Musicale īstenotās koncerttūres galveno ideju – iekļaut programmā dziesmas no komponista kora dziesmu cikla «Aizmirstās tautas», kas sastāv no 6 daļām: «Līvu mantojums», «Votu kāzu dziesmas», «Ižoru eposs», «Vepsu ceļi», «Ingrijas vakari» un «Karēļu liktenis». Komponists radījis šo ciklu laika posmā no 1970. – 1989.gadam, un tā pamatā ir sešu Baltijas somu tautu rūnu dziesmas.

Koncertu cikls «Pa aizmirsto tautu ceļiem», godinot Igaunijas Republikas simtgadi, ir Igaunijas dāvana mazajām somugru radu tautām. Tā mērķis ir iepazīšanās ar Veljo Tormisa daiļradi un Igaunijas kordziedāšanas  kultūru.

Šis interesantais somugru kultūras notikums  un vērtīgā dāvana Latvijai tās 100. dzimšanas dienā ir  iespēja sajust vienotību mazo tautu muzikālās kultūras dažādībā. 

Ieva Ernštreite,
Līvu savienība

 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
lībieši, kultūra
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com