Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Slīteres kukaiņu nakts 20.07.2020. plkst. 11.22

1. augustā plkst. 22.00 pie Šlīteres bākas Slīteres kukaiņu nakts.

Programmā:

  • nakts kukaiņu «izrāde» īpašu lampu gaismā pie Šlīteres bākas un Šlīteres dabas takā,
  • improvizēta kukaiņu izziņas laboratorija Ozola namiņā,
  • dabas izpratni veicinoši uzdevumi.

 

Augusta siltās naktis ir laiks, kad kukaiņu pētnieki jeb entomologi izliek gaismas lamatas – iededz īpašas lampas pie balta fona, cerot, ka uz gaismu atnāks kāds kukaiņu valsts retums, iespējams, izdosies pamanīt kukaiņu sugu, kura ilgi meklēta.

«Nakts kukaiņi savā brīnumainajā pasaulē ļauj ielūkoties, kad iestājas tumsa. Lielāko daļu no Latvijā sastopamajām 13 000 kukaiņu sugām mēs ikdienā neredzam, jo viens no veidiem, kā kukainim palikt nepamanītam ir nakts dzīvesveids. Vakaros savas slēptuves atstāj tūkstošiem naktstauriņu, sarosās skrejvaboles un koksngrauži, tikai tumsā pamanām noslēpumainos jāņtārpiņus», stāsta entomologs, pasākuma vadītājs Kristaps Vilks.

K. Vilks un citi kukaiņu pētnieki Slīteres Kukaiņu nakts laikā atlidojošos seškājaiņus vēros paši un arī palīdzēs pasākuma apmeklētājiem ieraudzīt, izzināt un iemīlēt daudzveidīgo, unikālo Slīteres Nacionālā parka kukaiņu faunu.

 

Pasākums ir bez maksas. Aicinām līdzi ņemt lukturīti un tērpties aktivitātēm dabā piemērotā apģērbā un apavos.

Pasākumu rīko Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Latvijas Entomoloģijas biedrību un biedrību «Zaļā doma». Kukaiņu nakts augusta sākumā Slīteres Nacionālajā parkā notiek kopš 2009. gada.

 

 
Pasākumā fotografēs un filmēs, un iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātes vajadzībām pasākuma organizatoru intemeta vietnēs, sociālo mediju kontos, medijos, kā arī citur. Apmeklējot pasākumu jūs piekrītat foto un video uzgernšanai pasākuma laikā un publiskai izveidošanai publicitātes nolūkos.

www.daba.gov.lv

www.facebook.com/dabasparvalde

twitter.com/dabaDAP

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
daba, DAP, SNP
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com