Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Slīterē atklāta jauna sēņu suga 16.11.2023. plkst. 10.08

2023. gada 4. novembrī dabas pārgājiena laikā Slīteres Nacionālajā parkā, mežā starp Košragu un Pitragu, tika atklāta jauna sēņu suga Latvijā – Irpicodon pendulus.

Sugu pirmo reizi aprakstījis čehu mikologs Ždeneks Pozars (Zdeněk Pouzar) 1966. gadā. Sēne visbiežāk konstatēta Skandināvijas valstīs – Zviedrijā un Norvēģijā. Ir zināmas arī atradnes Kanādā, Skotijā, ASV, Krievijā, Somijā, Vācijā, Čehijā, Francijā, Dānijā, Šveicē un Polijā.

Šajās valstīs ziņojumu skaits ir neliels, jo sēnes augļķermenis veidojas augstu kokā un stumbra vai zariem. Kā substrātu izmanto pārsvarā mirušu parastās priedes (Pinus sylvestris) koksni, bet sastopama arī uz dzīviem kokiem. Augšanas augstums var būt 2 – 14 metri. Igaunijā (pēc elurikkus.ee datu bāzes) konstatēta 3 reizes. Par Lietuvu informācijas nav.

Sugu atrada un noteica Ritvars Rekmanis un Pēteris Dambergs kopā ar citiem ekskursijas dalībniekiem. Sēnes sugu apstiprināja profesionāli mikologi Ivars Leimanis un Diāna Meiere. Lai suga tiktu iekļauta Latvijas sēņu sarakstā, vēl jāievāc paraugs un jānogādā Latvijas Nacionālajā dabas muzejā.

Irpicodon pendulus
Irpicodon pendulus
Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
daba
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com