Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Skolēnu nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā 29.04.2014. plkst. 11.46

Ar  Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) atbalstu vasaras mēnešos strādāt un iegūt darba pamatprasmes, iemaņas un pirmo darba pieredzi varēs jaunieši vecumā no 15 gadiem, kas mācās vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Pasākums norisināsies no 2. VI līdz 29. VIII.  Viena skolēna dalības ilgums ir 1 mēnesis.

NVA aicina darba devējus — pašvaldības, biedrības, nodibinājumus un komersantus — no 17. IV pieteikt darba vietas skolēniem vasaras brīvlaikā. Lai pieteiktos, darba devējam būs jāaizpilda NVA interneta lapā  ievietotā pieteikuma veidlapa un jāiesniedz tā NVA filiālē, kuras teritorijā plānots izveidot darba vietu skolēnam. NVA Talsu filiāle atrodas Krišjāņa Valdemāra ielā 2a, Talsos, Talsu novadā, LV-3201, 2. stāvā 2. kabinetā.

NVA darba devējam nodrošinās skolēna ikmēneša darba algai 50% dotāciju no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas. Otru pusi algas skolēnam maksā darba devējs, arī nodokļus no darba algas nomaksā darba devējs. Protams, darba devējs skolēnam var maksāt arī vairāk nekā minimālo darba algu.

NVA nodrošinās dotāciju ikmēneša darba algai arī skolēnu darba vadītājam. Par 10 skolēnu darba vadīšanu dotācijas apmērs būs vienas valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas apmērā, attiecīgi dotācijas apmērs par viena skolēna darba vadīšanu būs viena desmitā daļa no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas. Tātad par viena skolēna nodarbināšanu darba devējs saņems € 160 skolēna darba algai un € 32 skolēna darba vadītāja darba algai pirms nodokļu nomaksas.

Tāpat NVA apmaksās skolēna veselības pārbaudes, ja to paredz normatīvie akti par obligātajām veselības pārbaudēm. Pasākuma laikā NVA nodrošina skolēnu apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem darba vietā.

Skolēnu pieteikšanās plānota no maija vidus, paredzot, ka pieteikties pasākumam jaunieši varēs elektroniski NVA mājas lapā vai klātienē filiālē. «Nodarbinātības pasākumu vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs» īstenošanai piešķirti 2 miljoni eiro. Plāno, ka kopumā darbā vasaras brīvlaikā varēs iesaistīties vairāk nekā 10 tūkstoši skolēnu.

Pieteikuma veidlapa 

Ina Mežavilka,
NVA Talsu filiāles nodarbinātības organizatore,
e-pasts: ina.mezavilka@nva.gov.lv,

tālr. 63291709, mob.22021081

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
skola, darbs, uzņēmējdarbība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com