Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

«Skaļās lasīšanas» sacensības 15.03.2018. plkst. 10.09

2017. gada otrajā pusē Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bērnu literatūras centrs aicināja bibliotēkas kopā ar skolām iesaistīties jaunā lasīšanas veicināšanas programmā «Skaļā lasīšana». Ideja un pieredze pārņemta no Nīderlandes, kur šāda veida lasīšanas sacensības norit jau vairāk nekā 20 gadus.

Latvijā šīs programmas aktivitātes notiek pavisam 30 vietās, no mūsu puses piedalās Talsu skolas, Stendes, Rojas un Dundagas vidusskolas. Dalībnieki ir 5. un 6. klašu skolēni (11–12 gadi).

Sacensības vispirms notiek skolās, kur izvirza vienu pārstāvi dalībai reģionālajā konkursā. Bet tajā noskaidro labāko dalībai republikas «Skaļās lasīšanas» sacensībām.

14. martā Talsos notika Talsu reģionālais konkurss. «Skaļās lasīšanas» vēstnesis no Dundagas ir 5. b klases audzēknis Ralfs Burka, latviešu valodas un literatūras skolotāja Mārīte Pēterhofa. Ralfs sacensībai izvēlējās Lika Besona grāmatu «Arturs un mazmurkšķīši». Skolēniem atvēlētas vien 5 minūtes, kuru laikā jāiepazīstina ar sevi, izvēlēto grāmatu un jālasa fragments no grāmatas. Žūrijā darbojās Maija Laukmane, Evija Gulbe un Rihards Lepers. Viegli viņiem nebija vērtēt, jo visu skolēnu uzstāšanās bija laba. Laurus plūca visas 3 meitenes, atstājot 4 puišus bez godalgām. (Daudzās aizkulišu sarunās gan pēc tam virmoja sarunas, ka puiši patikuši labāk).

Paldies Ralfam un viņa skolotājai par uzņēmību, papildus tiešajam mācību darbam iesaistīties šai konkursā, paldies vecākiem par atbalstu un Dundagas pašvaldībai par finansiālo atbalstu.

Ruta Emerberga,
Dundagas novada Centrālās bibliotēkas vadītāja

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
bibliotēka
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com