Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

«Skaļā lasīšana» 2021. gadā 03.03.2021. plkst. 08.36

2017. gada otrajā pusē pirmo reizi Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bērnu literatūras centrs aicināja bibliotēkas kopā ar skolām iesaistīties jaunā lasīšanas veicināšanas programmā «Skaļā lasīšana». Šīs programmas ideja aizgūta no Nīderlandes. Dundagas bibliotēka atsaucās šim aicinājumam un nu jau mums ir trīs gadu pieredze.

Reģionālajos konkursos Talsos Dundagas vidusskolu pārstāvējuši: 2018. gadā — Ralfs Burka (pedagoģe Mārīte Pēterhofa), 2019. gadā — Emīlija Antmane (pedagoģe Inta Freiverte) un 2020. gadā — Hanna Karlīna Burnevica (pedagoģe Evita Zoltāne).

Šogad, kā daudzās dzīves un darbības jomās, savas korekcijas programmas norisē ieviesis Covid-19, taču programma ir atvērta un ar marta mēnesi uzsāk savu darbību. Šī konkrētā Lasīšanas veicināšanas programma ir paredzēta 5. un 6. klašu skolēniem. Šogad uzsvars vairāk likts uz 5. klasēm, jo norises grafiks ir citādāks un noslēguma pasākums Rīgā plānots tikai septembrī, līdz ar to 6. klases skolnieks tad jau mācīsies 7. klasē.

Dundagas bibliotēka aicina skolēnus nākt uz bibliotēku un izvēlēties sev piemērotāko grāmatu lasīšanai. Palīdzēsim! Programmas aktivitātes plānojam kopā ar vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotājiem, un šogad tās noteikti būs tiešsaistes režīmā.

Skolēniem uzstāšanās sastāv no īsa ievada un fragmenta lasīšanas. Kopējais uzstāšanās laiks ir tikai 3 minūtes. Obligāti jāmin grāmatas nosaukums, autors, lai fragments klausītājiem būtu saprotams, ļoti īsi jāpastāsta, kas ir noticis līdz vietai, no kuras dalībnieks sāk lasīt. Jāpastāsta, kāpēc dalībnieks ir izvēlējies šo grāmatu, jānosauc savs vārds, pārstāvētā skola un vieta Latvijā.

Šajās lasīšanas sacensībās tiesneši vērtē sekojošas lietas — skaidru dikciju,  spēju ar stāstu aizraut auditoriju, atbilstošu uzsvaru lietojumu, prasmi veidot emocionālu kontaktu ar auditoriju, prasmi izmantot savu balsi. Labs lasītājs pieturas pie savas dabiskās balss un tās lietojuma, nepārspīlē. Vēlos uzsvērt, ka šīs nav daiļlasītāju sacensības.

Un šajā sakarā man ir piebilde – pamēģiniet, pieaugušie, izdarīt! Domāju, ka daudziem tas nenāksies nemaz tik viegli, tāpēc novērtēsim un atbalstīsim savus bērnus!

Ruta Emerberga,
Dundagas novada Centrālās bibliotēkas vadītāja 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
bibliotēka
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com