Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Sirdspuksti vieno trešoreiz 01.09.2014. plkst. 15.03

Augusta izskaņā Baltijas jūras krastā iedegas ugunskuri, kas apliecina piejūras tautu vienotību un atgādina vēsturi un kultūras mantojumu. 30. VIII mūsu novadā trešo reizi svinēja Senās uguns nakti. Tās ievadā stafetes skrējienā «Sirdspuksti jūrai» maršrutā Dundagas novada robeža—Dundaga—Mazirbe—Kolka piedalījās ap pussimts skrējēju, bet noslēguma pasākums liedagā iepretim Kolkas tautas namam pulcēja divtik atbalstītāju.

Stafetes pirmo posmu skrēja viena no organizatorēm un viena no sportiskākajām pašvaldības darbiniecēm Smaida Šnikvalde, bet pēdējo posmu — vissmaidīgākais izpilddirektors, SIA «Kolkasrags» saimnieks Jānis Dambītis. Skrējiens jau kļuvis populārs, gribētāju netrūkst. Skrēja vairākas ģimenes: Miķelsoni, Pirviti, Sili, Petrovici. Jaunākajam dalībniekam bija 2 gadi un 8 mēneši, vecākajam — 72 gadi.

Stafetes skrējiens finišēja Kolkasragā, no kurienes dalībnieki devās uz pludmali iepretim tautas namam. Senās uguns nakts rīkotāji publikai izdalīja sirsniņas veidola zīmītes, uz kurām uzrakstīt  novēlējumus, ko pakarināt uguns sārtam paredzētajos zaros, — lai labās domas aizvējo Visumā! Par godu Senās uguns naktij bija darinātas ugunsskulptūras. Idejiski pie tām bija piestrādājis Dundagas Kultūras pils radošā saime, bet izpildījums no salmu kūļiem bija Jāņa Kovaļčuka un vasaras palīgu roku darbs.

Senās uguns nakts
Senās uguns nakts
J.Kovaļčuka veidotās ugunsskulptūras Senās uguns naktī Kolkā 30.08.2014

Bija gan buramvārdi, gan «Sensus» dejotāju un Dundagas pagasta jauktā kora priekšnesumi, gan filma par Baltijas ceļu, gan fotogrāfijas, kas sauca atmiņā iepriekšējo gadu Senās uguns nakts pasākumus, bet pēc tam jau pie tautas nama — Evijas Slokas koncerts un visa noslēgumā balle ar Tomasu Kleinu.

Paldies visiem iesaistītajiem, īpaši Smaidai, Rutai, Inorai, Evitai, Dzintrai, Aldim!

 

Alnis Auziņš

 

Fotogalerija Senās uguns nakts (Ingus Hausmaņa foto) 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotās galerijas
Stafetes skrējiens «Sirdspuksti jūrai»

Atslēgvārdi
kultūra, sports
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com