Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Sikspārņu nakts Dundagā 24.07.2023. plkst. 16.16

Sikspārnis ir noslēpumains nakts dzīvnieks un vienīgais Latvijas lidojošais zīdītājs. To tuvāk iepazīt aicina Dabas aizsardzības pārvalde (pārvalde), organizējot Sikspārņu nakti  15. jūlijā Ķemeru Nacionālajā parkā, 28. jūlijā Lielstraupē un 29. jūlijā Dundagā ar radošām darbnīcām, izziņas aktivitātēm, stāstiem un vērošanas pastaigām tumsā.

29. jūlijā Sikspārņu nakts notiks Dundagā jeb Ziemeļkurzemes sikspārņu galvaspilsētā, jo šeit esošie vecā parka dobumainie lapukoki, dažādas sikspārņiem piemērotas ēkas, kā arī dīķis vilina teju pusi no kopumā 16 Latvijas sikspārņu sugām. Arī šeit no plkst. 20.30 visi aicināti līdzdarboties darbnīcās, bet stundu vēlāk uzzināt nebijušus faktus par mazajiem, lidojošām pelēm līdzīgajiem dzīvniekiem no Viestura Vintuļa, kam sekos sikspārņu vērošanas pastaiga. Dalība pasākumā jāpiesaka, aizpildot anketu.

Pēc reģistrācijas pasākuma vieta tiks paziņota pāris dienas iepriekš, atkarībā no tehniskiem risinājumiem un dažādiem, sikspārņiem labvēlīgiem barošanās apstākļiem.

Pasākuma programma:
•           20.30 – 22.00 Radošās darbnīcas, izziņas aktivitātes
•           20.30 – 22.00 Eksperta stāstījums un atbildes uz jautājumiem
•           22.00 Sikspārņu vērošanas ekskursija

Dabas aizsardzības pārvalde kopā ar Life For Species aicina uz Sikspārņu nakti! Dalība tikai reģistrētiem dalībniekiem!

Sikspārņu naktī interesentiem būs iespēja noklausīties Latvijā vadošā sikspārņu pētnieka Viestura Vintuļa stāstījumu par sikspārņu izplatību Latvijā un citur pasaulē, to daudzveidību, dzīvesveidu un paradumiem, kā arī uzdot sev interesējošos jautājumus. Visa pasākuma laikā darbosies darbnīcas, kur gan lielie, gan mazie Sikspārņu nakts dalībnieki varēs caur izglītojošām aktivitātēm uzzināt vairāk par sikspārņiem.

Sikspārņu nakts centrālais notikums ir sikspārņu vērošanas ekskursija, kas ierasti sākas pēc saulrieta. Ekskursijas laikā ekspertu vadībā pasākuma dalībniekiem ir iespēja ar ultraskaņas detektora palīdzību sadzirdēt vairāku ĶNP mītošu sikspārņu sugu pārstāvjus.

Dalība pasākumā ir bezmaksas. Apmeklētājiem ieteicams vilkt ērtu, laika apstākļiem atbilstošu apģērbu un apavus, noderēs arī kabatas lukturītis. Noteikti neaizmirstiet arī kādu līdzekli odu atbaidīšanai!

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
daba
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com