Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Gadsimta garākā Līgodziesma caurvīs Latviju 15.06.2016. plkst. 08.21

Vasaras Saulgriežos, 21. VI, Latvijas Radio 2 aicina visu Latviju izbaudīt kopību, no saules lēkta līdz pat saules rietam vienojoties kopīgā Līgodziesmā!

Gada garākajā dienā Līgodziesma ceļu cauri Latvijai uzsāks saullēktā plkst. 4.29 LR2 studijā, kur saulīti modināsim kopā ar folkloras kopu Kokle. Tālāk tā dosies uz Siguldu, kur Svētku laukumā austošo dienu ieskandinās Jauno Jāņu orķestris. Salacgrīvas folkloras ansamblis Cielava uz līgošanu pulcēsies jūras krastā, savukārt no viņiem līgošanas stafeti pārņems Strenču novada Jērcēnu folkloras kopa Mežābele. Lejasciema koris Kaprīze līgos Sudaliņas upes krastā, bet no Gulbenes novada Līgodziesma aizvīsies līdz Madonas novada Barkavai, kur ar savu Rūtō Gadsimta garākajai Līgodziesmai pievienosies folkloras kopa Madava. No tālākās vietas Latvijas austrumu pierobežā — Līdumniekiem — dziesmotus sveicienus LR2 ēterā sūtīs Ciblas folkloras kopa Ilža, bet gada garākās dienas pusdienlaiku LR2 ēterā ieskandinās Daugavpils folkloras kopa Svātra, Jēkabpils novada jauktais koris Putni un Iecavas bērnu un jauniešu folkloras kopa Tarkšķi.

Jāņuguns jādedzina pēc iespējas augstākās vietās, jo tā nes svētību tik tālu, cik tālu redzams tās spīdums, tāpēc jauktais koris Tērvete dosies dziedāt uz Tērvetes pilskalnu. Arī no Saldus pilskalna jo tālu skanēs folkloras kopu  Medainis un Zirņi balsis. Pēcpusdienā un vakarpusē Līgodziesmas ceļš vīsies cauri Kurzemei — kopā ar Otaņķu etnogrāfisko ansambli un slavenajām Suitu sievām, kuras visus līgotājus aicina uz Alsungas pils pagalmu. Savukārt no Zāļu vakara Ventspils Dzirnavu laukumā Līgodziesmu LR2 ēterā skandēs jauktais koris Kaiva.

Nākamais Līgodziesmas pieturas punkts būs Kolkā, kur Mazjūra satiekas ar Dižjūru. Tur seno līvu valodu skanīgajā Līgodziesmu vītnē ievīs līvu ansamblis Laula. Vēl pirms saules rieta Līgodziesma nonāks Talsos, pie kora Uz augšu, un paspēs arī izmest līkumu ārpus Latvijas, kopā ar folkloras kopu Talsi paviesojoties Vācijā, latviešu centrā Freiburgā.

Saulei pošoties uz dusu, Gadsimta garākā Līgodziesma atgriezīsies Rīgā, Latvijas Radio 1. studijā. No plkst. 22.00 jauniešu koris Balsis Inta Teterovska vadībā noslēgs Saulgriežu  dienu ar krāšņu koncertu, kurā skanēs skaistākās latviešu līgodziesmas.

Ikviens Latvijas iedzīvotājs aicināts savā novadā pievienoties Gadsimta garākajai Līgodziesmai un sekot līdzi dziesmas ceļam ne tikai ēterā, bet arī interaktīvajā kartē http://lr2.lsm.lv/lv/lr2/raidijumi/gadsimta-garaka-ligodziesma/, video tiešraidē portālā lsm.lv un sociālajos tīklos.

 

Ilze Zvaigzne,
Latvijas Radio preses sekretāre

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
svētki, kultūra
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com