Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Sargieties, putnu gripa! 16.03.2017. plkst. 09.22

Lielākajā daļā Eiropas Savienības valstu, to skaitā Latvijas kaimiņu valstīs, ir konstatēta augsti patogēnā putnu gripa, un ir sācies gājputnu atgriešanās laiks, pastāv ļoti liela iespēja, ka šī slimība skars arī Latviju.

Saslimšanas sekas mājputnu ganāmpulkos ir ne tikai putnu masveida nobeigšanās un inficētā ganāmpulka pilnīga iznīcināšana, bet arī mājputnu un to produktu pārvietošanas un tirdzniecības, t. sk. eksporta ierobežojumi, tādējādi apdraudot putnkopības nozares uzņēmējdarbību gan reģionos, gan valstī kopumā.

Grozījumi Ministru kabineta 2015. gada 9. jūnija noteikumos nr. 291 «Noteikumi par biodrošības pasākumu kopumu dzīvnieku turēšanas vietām» nosaka, ka putnu gripas draudu visaktuālākajā periodā — no 2017. gada 2. marta līdz 31. maijam:

  • visi mājputni, neatkarīgi no to skaita un sugas jātur slēgtās telpās, novēršot kontaktu ar savvaļas putniem un dzīvniekiem;
  • ir aizliegta izbraukuma tirdzniecība ar mājputniem un inkubējamām olām;
  • ir aizliegti tirgi, izstādes, skates un citi pasākumi, kuros iesaistīti mājputni.

 

Noteikumi nosaka arī citus biodrošības pasākumus, kas īpašniekiem jāievēro jebkurā laikā, lai novērstu savu mājputnu saslimšanu un tālāku slimības izplatību.

Lai ievērotu prasības, ko regulē minētie Ministru kabineta noteikumi, Pārtikas veterinarais dienests sadarbosies ar pašvaldības policiju, lai kontrolētu vai mājputnus neizlaiž pagalmā vai tur neatbilstošos āra aplokos.

Lejuplādēt informatīvu materiālu par putnu gripu (PDF).

 

Pārpublicēts no Pārtikas un veterinārā dienesta materiāliem

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
veselība, lauksaimniecība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com