Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Sargāsim un daudzināsim Ziemeļkurzemes kultūrvēsturisko un dabas mantojumu 18.01.2018. plkst. 10.40

17. janvārī plkst.12.00, Rīgā, Baznīcas ielā 30, Raiņa un Aspazijas muzejā, Centrālā finanšu un līgumu aģentūra un Ventspils pilsētas pašvaldības iestāde «Ventspils muzejs» parakstīja vienošanos par projekta «Ziemeļkurzemes kultūrvēsturiskā un dabas mantojuma saglabāšana, eksponēšana un tūrisma piedāvājuma attīstība» īstenošanu. Vienošanās parakstīšanā piedalīsies Centrālās finanšu un līgumu aģentūras, Kultūras ministrijas, projekta sadarbības partneru, Ventspils muzeja un Ventspils pilsētas domes pārstāvji.

Projektu īstenos kopā ar sadarbības partneriem — Ventspils novada pašvaldību, Jūrkalnes Romas katoļu draudzi un Dundagas novada pašvaldību.

Projekta mērķis ir saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgus kultūras un dabas mantojuma objektus Ziemeļkurzemē, vienlaikus radot priekšnoteikumus tūrisma plūsmas pieaugumam Ziemeļkurzemē.

Projektā atjaunos un pārbūvēs  ar kultūras un dabas mantojumu saistītās infrastruktūras būves, lai kas kalpo kultūras un nozīmīga dabas mantojuma saglabāšanai, aizsardzībai un attīstībai:

  • izbūvēs multifunkcionālu ēku Piejūras brīvdabas muzejā, izveidojot mūsdienu prasībām atbilstošus apstākļus muzeja kolekcijām, vienlaikus radot modernas izglītojošas un izklaidējošas iespējas apmeklētājiem;
  • izbūvēs gājēju un veloceliņu izbūve Dienvidrietumu rajonā, Ventspilī, Eiropas nozīmes aizsargājamas dabas teritorijas – pelēkās kāpas - sasniedzamībai;
  • izveidos Jūrkalnes Dabas un atpūtas parka infrastruktūru, veicinot Suitu kultūrtelpas saglabāšanos;
  • izbūvēs gājēju un velosipēdistu celiņa izbūvi, pagarinot esošo Ventspils pilsētas Būšnieku ezera veloceliņu;
  • pārbūvēs trošu tiltu pār Irbes upi pārbūve, uzlabojot Lībiešu krasta dzīves un kultūras telpas, kā arī piejūras nozīmīgu aizsargājamo dabas zonu sasniedzamību;
  • aprīkos «Pastnieku» ēku Kolkā, veicinot lībiešu nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu, attīstīšanu un pieejamību.

 

Projektā atjaunos arī vairākus valsts nozīmes arhitektūras pieminekļus:

  • atjaunos Jūrkalnes Sv.Jāzepa Romas katoļu baznīcas ēkas fasādi labiekārtos pieguļošo teritoriju ;
  • pārbūvēs Dundagas pils telpas, pielāgojot to amata prasmju popularizēšanai un ekspozīciju izvietošanai.

 

Projekta idejas iesniedzējs Ventspils muzejs un Sadarbības partneri pēc Projekta ieviešanas nodrošinās savstarpēju sadarbību. Īstenojot projektu, teritoriju veidos kā vienotu tūrisma produktu, kas veicinās reģiona ilgtspējīgu attīstību, radot jaunus, kopīgi izstrādātus tūrisma piedāvājumus Baltijas jūras piekrastē.

Projekta kopējās izmaksas 5 294 117 €, t. sk. Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums — 4 500 000 0Ć (85%).  

Projekta plānots īstenot četros gados — no 2017. līdz 2020. gadam.

Projektu «Ziemeļkurzemes kultūrvēsturiskā un dabas mantojuma saglabāšana, eksponēšana un tūrisma piedāvājuma attīstība» īsteno darbības programmas «Izaugsme un nodarbinātība» prioritārā virziena «Vides aizsardzības un resursu izmantošanas efektivitāte» 5.5.1. specifiskā atbalsta mērķī «Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus».

http://www.cfla.gov.lv/lv/jaunumi/2018/paraksta-vienosanos-par-ziemelkurzemes-kulturvesturiska-un-dabas-mantojuma-saglabasanu

 

Ilva Zavicka,
Ventspils muzeja projektu vadītāja


 

 

 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie faili
Preses paziņojums
Atslēgvārdi
daba, kultūra
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com