Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Saposīsim īpašumus! 27.04.2015. plkst. 08.27

Pašvaldības policija aicina un atgādina — īpašnieki, esiet īsti saimnieki un sakopiet savus īpašumus!

Dundagas novada saistošajos noteikumos noteikts, ka ēku — namu, māju — apsaimniekotājam jānodrošina ēku fasāžu, to skaitā logu, durvju, balkonu, izkārtņu, kā arī žogu, vārtu, vārtiņu kārtīgs izskats un tīrība. Žogi un vārti laikus jāremontē, bet stipri bojātie jāatjauno vai jānojauc. Saistošie noteikumi paredz — ja neapdzīvotai un saimnieciskai darbībai neizmantotai ēkai fasādi gar ielu nevar uzturēt noteiktajā kartībā, tad jāgādā, lai tās logi un durvis būtu aizvērti, logu un durvju ailes — aiznaglotas un fasāde aizklāta ar dekoratīvu materiālu, aizsedzot visas fasādes, kas vērstas uz ceļu. Šie darbi un plānotais fasādes izskats ir jāsaskaņo ar Būvvaldi.

Novada saistošie noteikumi noteic, ka pagalmos zāles garums nedrīkst pārsniegt 15 cm un zemēs, kuru lietošanas veids ir «pļavas», «ganības» vai «augļu dārzs», zāle ir jānopļauj vismaz reizi gadā līdz 15. IX. Diemžēl mūsu novadā šos noteikumus gan daudzi neievēro. Vai tiešām būs jāpiemēro soda nauda? Par nepļautajiem un nesakārtotajiem zemes īpašumiem atrunājas, ka tie iegādāti treknajos gados, kas varēja zināt, ka pienāks šādi laiki, kad arī pārdot ir grūti.

Dundagas novadā pašlaik ir apzināti vairāk nekā 22 vidi degradējoši objekti, kas neatbilst saistošo noteikumu prasībām. Divi objekti nojaukti, bet trīs nākuši klāt. Šo ēku un teritoriju īpašniekiem izsūtīs brīdinājuma vēstules ar lūgumu īpašumus noteiktā termiņā sapost. Pretējā gadījumā īpašniekus var saukt pie atbildības normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā. Daudzi īpašnieki ignorē arī šo prasību, izdomājot dažādas atrunas.
Vispirms šādi objekti ir jāsakopj tūrisma vidi degradējošās vietās. Kā viens no pirmajiem objektiem, kas ar savu apdraudošo izskatu bojā vidi, ir vecās dzirnavas mūri Šlīteres ielā Dundagā, tālāk — Priestera māja, kurai gan skaists jumta segums, un pretējā ceļa pusē māja, kas jau brūk kopā. Vēl uz priekšu — nodegusī ēka Nevejā ceļu krustojumā. Tā varētu turpināt bez gala. Sasniegums ir Kolkā, kur nojauktas Vagaru mājas un tai piederošā saimniecības ēka. Patlaban sapoš īpašumu pie robežas, iebraucot Dundagas novadā no Talsu puses. Pašvaldības policijas darbinieki šogad, tāpat kā iepriekš, ir apsekojuši nesakoptos īpašumus un īpašniekam nosūtījuši brīdinājumu, norādot, ka tas līdz noteiktam laikam jāsakārto. Ir redzams rezultāts Uzvaras ielā, kur pļauj pērno kūlu.

Atgādinām — ja šos saistošos noteikumus neievēro, fiziskajām personām var uzlikt līdz 150 € naudas sodu, bet juridiskajām personām — līdz 300 € . Arī Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 152. panta 5. daļā paredzēta atbildība pār šādiem pārkāpumiem: fiziskām personām līdz 570 €, juridiskajām personām līdz 1400 €. Redziet paši — naudas sodi iespaidīgi, tāpēc būtu vēlams sakārtot savus aizaugušos un jau sagrūt sākušos nekustamos īpašumus.

Pašvaldības policija atgādina, ka tās mērķis nav sodīt par saistošo noteikumu un normatīvo aktu neievērošanu vai pārkāpšanu, bet gan rūpēties, lai tos ievēro un lai neciestu novada tēls. apskatot stāvokli, gan secināms — rezultātu var panākt tikai ar sodiem.

Kārlis Bogdans, Dundagas novada pašvaldības policijas inspektors

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotās galerijas
Saposīsim īpašumus!

Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com