Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Salacgrīvas bibliotēkas bibliokuģis «Krišjānis Valdemārs» piestāj Dundagā 12.09.2018. plkst. 11.33

17. septembrī plkst. 12.45 Dundagas vidusskolā piestās bibliokuģis «Krišjānis Valdemārs» no Salacgrīvas. Kuģa komanda tiksies ar 8.–12. klašu skolēniem, lai pastāstītu par profesijām, kas saistītas ar jūru, jo tā ir viena no mūsu valsts bagātībām, uz ko jau 19. gs. otrajā pusē norādīja jaunlatvietis Krišjānis Valdemārs, sakot: «Latvji, brauciet jūriņā, zeltu krājiet pūriņā!». Projektu «Bibliotēkas — piejūras Gaismas pilis» atbalsta Latviešu Fonds un Salacgrīvas novada dome.

Bibliokuģa «Krišjānis Valdemārs» komanda ir gatava ieinteresēt Dundagas jauniešus kļūt par jūrniekiem. Dundagas vidusskolā viesosies filologs un žurnālists Gints Šīmanis un bijušais jūras kara flotes virsnieks, viceadmirālis (1999), Latvijas Republikas Nacionālo Bruņoto spēku (NBS) komandieris (2003-2006) Gaidis Andrejs Zeibots.

Pasākuma laikā skolā darbosies izdevniecības «Jumava» grāmatu galds. Pēc pasākuma no aptuveni plkst. 14.00 līdz 15.00 «Jumavas» grāmatu galds būs pieejams Dundagas bibliotēkā.

Par projektu stāsta Salacgrīvas novada bibliotēkas vadītāja Hedviga Inese Podziņa: «Bibliokuģis radās pirms 2 gadiem ar domu uzsākt rīcību, lai veidotu labāku Latviju, dotu jaunus impulsus Latvijas ilgtermiņa attīstības mērķu sasniegšanā. BIBLIO — Bibliotēka piepildīta ar zināšanām, KUĢIS – kustība šo zināšanu nodošanai tālāk. Pēdējo divu gadu laikā Bibliokuģa komanda (bibliotekāri, skolotāji, jūrnieki, literārie darbinieki u.c. atbalstītāji) veltīja savu darbu skolēniem, jauniešiem, lai piedāvātu iespēju un padomu, kā dzīvot nākotnē un, galvenais, kurā valstī dzīvot. Bibliokuģa ideja dzima Salacgrīvā, tāpēc sākām savu darbu ar tuvāko apvidu – Salacgrīvas novadu. Turpmāk viesojāmies skolās, Jaunsargu nometnēs Vidzemē, Kurzemē. Galvenā sarunu tēma – ikvienam mācoties, iegūstot zināšanas iespējams kļūt par darba darītāju, kas nodrošina labklājīgu dzīvi Latvijā. Ikviena profesija ir godājama, taču Bibliokuģis īpaši pievērsies profesijai – jūrnieks. Ne tikai tādēļ, ka vēl aizvien pasaulē trūkst 40 000 jūras virsnieku, ne tādēļ, ka Latvijas jūrnieki ir vieni no augstāk novērtētajiem pasaules reitingā, bet tādēļ, ka jūra ir Latvijas pamatbagātība, ka šajā resursā tiek gaidītas jaunas darba rokas. Bet pats galvenais, kļūstot par jūrnieku, paveras iespēja stiprināt piederības sajūtu Latvijai, pierādīt mīlestību pret savu zemi, dot dzimtenei sava darba augļus naudas izteiksmē, tādejādi stiprinot valsts izaugsmi. Kā? Vispirms labi, atbildīgi mācoties, daudz lasot. Nospraust mērķi – iestāties jūrskolā, Jūras Akadēmijā, kļūt par jūrnieku. Strādāt par jūrnieku gan dzimtenē, gan tālās zemēs. Pelnīt naudu ģimenei, maksāt nodokļus Latvijai. Un pāri visam – dzīvot Latvijā. Nebraukt prom laimi meklēt ārzemēs. Jūrnieks nostrādā 3 mēnešus pasaules jūrās un tad atgriežas attiecīgu laiku Latvijā, šeit dzīvojot silda Latvijas «ekonomiku». Kuģa kapteinis pelna ap 15 000 dolārus mēnesī!»

 

Ruta Emerberga,
Dundagas novada Centrālās bibliotēkas vadītāja

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
bibliotēka
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com