Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Sākusies skolēnu reģistrācija vasaras nodarbinātības pasākumiem 08.05.2015. plkst. 21.18

8. V Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) sākusi reģistrēt elektroniskus pieteikumus  skolēnu nodarbinātības pasākumiem vasaras brīvlaikā. Reģistrēties skolēni var patstāvīgi NVA interneta lapā, tās labajā pusē uzmeklējot baneri ar uzrakstu «Pieteikšanās skolēnu vasaras darbam». Ja skolēnam nav piekļuve internetam, viņš var doties uz to NVA filiāli, kuras apkalpošanas teritorijā iecerējis strādāt, un filiāles darbinieki viņam palīdzēs aizpildīt pieteikumu.

Skolēnam jāreģistrējas tajā NVA filiālē, kuras apkalpošanas teritorijā viņš vēlas strādāt. Skolēnu reģistrācija pamatsastāvā notiks atbilstoši filiālei noteiktajam iesaistāmo skolēnu skaitam, taču tie skolēni, kas nepagūs piereģistrēties pamatsastāvā, varēs reģistrēties arī papildsarakstā. Rezervistus dalībai pasākumā aicinās tad, kad dažādu iemeslu dēļ skolēni, kas reģistrējušies pamatsastāvā, pasākumā tomēr nepiedalīsies.

Pēcāk NVA sazināsies ar skolēniem, lai informētu par atlases laiku pie darba devēja. Uz atlasi noteikti jāņem līdzi CV.

Darba uzsākšanai nepieciešamie dokumenti:
• pase vai identifikācijas karte,
• ārsta izziņa par medicīnisko apskati.

Ja skolēns pats būs vienojies ar darba devēju par dalību pasākumā, ierodoties NVA filiālē, jāuzrāda arī apliecinājums par skolēna nodarbināšanu.

NVA atbalstu vasaras mēnešos strādāt un iegūt darba pamatprasmes, iemaņas un pirmo darba pieredzi varēs 15 līdz 20 gadus veci skolēni, kas mācās vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Skolēnu nodarbinātības pasākums vasaras brīvlaikā notiks no 1. VI līdz 31. VIII.

Ja skolēns nav sasniedzi 18 gadu vecumu, viņu nodarbinās ne ilgāk kā 7 stundas dienā un ne vairāk kā 35 stundas nedēļā. Skolēnus nedrīkst nodarbināt darbos, kas saistīti ar paaugstinātu risku viņu drošībai, veselībai, tikumībai un attīstībai.

Skolēns, kas piedalīsies NVA vasaras nodarbinātības pasākumā, saņems vismaz valstī noteikto minimālo darba algu, ja nostrādās pilnu darba laiku. Skolēnam nodrošinās darba vadītāju, kas palīdzēs apgūt darba pienākumus un būs palīgs darba laikā. Skolēni būs arī apdrošināti pret nelaimes gadījumiem darba vietā.

2015. gadā skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā NVA plāno iesaistīt 3500 skolēnus.

Sīkākas ziņas par pasākumu NVA interneta lapā.

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
jauniešiem
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com