Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Saimniek, sauc suni pie kārtības! 29.02.2016. plkst. 16.05

Suņu saimnieki! 1. VII  stāsies spēkā obligātā suņu reģistrācijas kārtība un visiem suņiem, kas sasnieguši sešu mēnešu  vecumu, būs obligāti jābūt reģistrētiem vienotajā valsts reģistrā, kas ir lauksaimniecības datu centra pārziņā. To paredz Ministru kabineta noteikumi nr. 491 «Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtība». Vairāk informāciju var meklēt www.lde.gov.lv — Lauksaimniecības datu centra interneta lapā. Šajā saitē var atrast informāciju par reģistrēšanu. Pirms suņa reģistrācijas tam jābūt apzīmētam ar mikroshēmu (čipu). To dara sertificēts veterinārārsts. Samaksu nosaka pakalpojuma sniedzējs. Jāčipo ir gan jaunie suņi, gan vecie suņi. Arī tādi, kas ir piesieti vai atrodas iežogojumā. Ar ievadīto mikročipu suns var dzīvot visu mūžu.

Sods par suņa nereģistrēšanu paredzēts no 7 līdz 210 €, bet par atkārtotu pārkāpuma izdarīšanu tas būs jau no 210 līdz 350 €, juridiskām personām sods sniedzas līdz pat 700 €. Šo reģistrāciju kontrolēs pašvaldība un Pārtikas un veterinārais dienests. Ja suns nomirst, tad datu bāzei vajadzētu sniegt informāciju par suņa nāvi.


Pienācis marts, un kā katru gadu daba mostas un vairojas. Arī dzīvnieki — mūsu suņi. Kā zināms, suns pie «draudzenes» atskrien pat no desmit līdz piecpadsmit kilometru attāluma. Ierodoties pie «draudzenes», viņš tās tuvumā uzturas nenoteiktu laiku, pat bez ēšanas un dzeršanas. «Kāzu laikā» suņi bieži sapulcējas baros un nekontrolēti pārvietojas lielos attālumos.

Suņu īpašnieki, gādājiet, lai suns neizkļūst no tam paredzētās teritorijas, pārbaudiet un stingrāk piesieniet suni pie ķēdes. Kuces īpašniekiem ieteicams ar kuci ilgās pastaigās nedoties, jo klejojošie suņi var uzbrukt.         

Jānis Simsons,
pašvaldības policijas vecākais inspektors

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
kārtība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com