Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Saimniek, atbalsti skolēnu! 22.04.2016. plkst. 13.33

Lai palīdzētu skolu jauniešiem gūt pirmo darba pieredzi un izpratni par lauku darbiem, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) aicina atsaukties saimniekus, kas vasaras brīvlaikā savā saimniecībā varētu uzņemt strādāt gribošus jauniešus.

Tā kā LLKC biroji atrodas visos Latvijas reģionos, ieinteresētos saimniekus un 13 līdz 18 gadus vecus skolu jauniešus aicinām vērsties mūsu reģionālajos birojos, lai noskaidrotu, kuri saimnieki būtu gatavi nodarbināt skolēnus vasaras brīvlaikā.

Atbilstoši likumiem  13–14 gadus vecus skolēnus var nodarbināt četras stundas dienā, 20 stundas nedēļā, savukārt 15–18 gadus vecus — 7 stundas dienā, 35 stundas nedēļā. Jaunākajiem skolēniem maksā pēc padarītā, savukārt vecākajiem skolēniem, nodarbinot uz pilnu slodzi, obligāti ir jāmaksā valstī noteiktā minimālā mēnešalga.

Ja saimnieks vēlas nodarbināt jaunieti «pa tiešo», aicinām atsūtīt uz LLKC saimniecības kontaktinformāciju un darbības jomu, kurā darbinieku nodarbinās. Šādā gadījumā LLKC abus savedīs kopā.

Savukārt, ja saimnieks vēlas nodarbināt jaunieti ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) starpniecību un saņemt papildus finansējumu no valsts darbinieka algai, lūgums saimniecības kontaktinformāciju atsūtīt LLKC, lai to ievietotu kopīgā sarakstā, ar kura starpniecību informēsim skolēnus par darba iespējām. Izvēloties šo variantu, saimniekam jādodas uz tuvāko NVA filiāli un jāreģistrē savs uzņēmums programmā «Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs».

Plašāka informācija: baiba.berzina@llkc.lv vai zvanot 27811676.

 

Ilze Rūtenberga-Bērziņa,
LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
uzņēmējdarbība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com