Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Projektā «Apsveikums Latvijai» sveic valsti dzimšanas dienā! 05.11.2014. plkst. 14.38

Unikālā projekta «Apsveikums Latvijai» patrons Valsts prezidents Andris Bērziņš izvēlēsies labāko bērnu apsveikuma tekstu Latvijai dzimšanas dienā. To speciālā zibakcijā šī gada 14. XI iedzīvotāji ar Morzes ābeces palīdzību varēs atšifrēt, tādējādi kopīgi uzstādot rekordu par lielāko dalībnieku skaitu, kas vienlaicīgi apsveic Latviju dzimšanas dienā. Par projekta vēstnešiem kļuvuši Elīna un Vestards Šimkus.

Projekta iniciators ir VAS «Elektronisko sakari».

Projekta ietvaros izstrādāta speciāla aplikācija — www.apsveikumslatvijai.lv, kurā līdz 9. XI ikviens ir aicināts iesūtīt savu apsveikuma tekstu, aizšifrējot to ar Morzes ābeces palīdzību. Valsts Prezidents izvēlēsies labākā apsveikuma tekstu, kuru speciālā zibakcijā 14. XI plkst.11.30 tiešraidē ikviens varēs noklausīties un atšifrēt. Šim projektam īpaša loma ir bērniem skolās un to patriotisma veicināšanai.

Vita Štelmahere, VAS «Elektroniskie sakari» valdes priekšsēdētāja un projekta iniciatore: ««Apsveikums Latvijai» ir unikāls projekts, jo apsveikuma sūtīšana Latvijai dzimšanas dienā notiks, izmantojot Morzes ābeci. Projekts ir veidots kā spēle, kurā ir jāatpazīst Morzes alfabēts un jāatšifrē apsveikumi, kas nemaz nav tik viegli izdarāms darbs. Veidojot projektu, mums bija svarīgi vienlaicīgi veicināt gan patriotismu par valsti, kurā dzīvojam, gan popularizēt inženierzinātnes.»

Projektā iesaistījušies arī Elīna un Vestards Šimkus, kas kļuvuši par «Apsveikums Latvijai» vēstnešiem un pārvērtuši Morzes kodu klavieru skaņās. Tas ļauj ikvienam noklausīties melodiskus apsveikumus un tos atminēt, kā arī sūtīt savus apsveikumus radiniekiem, draugiem un kolēģiem.

 

Laura Dabare,
t: 29855688, laura.dabare@vases.lv

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
kultūra
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com