Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Plāno izbūvēt vēja elektrostaciju parku 20.07.2021. plkst. 14.36

Talsu novada pašvaldība informē, ka Vides pārraudzības valsts birojs 9. jūlijā ir pieņēmis lēmumu piemērot ietekmes uz vidi novērtējumu vēja elektrostaciju parkam «Valpene» Talsu novadā. Vieta, kur vēja parku plānots izvietot, skar Dundagas un Īves pagasta teritoriju.

Ietekmes uz vidi novērtējuma izstrādes process
Ietekmes uz vidi novērtējuma izstrādes process

Publiski pieejamā informācija liecina, ka attiecīgajā teritorijā plānots izbūvēt apmēram 40 jaunākās paaudzes lielas jaudas vēja elektrostacijas (VES). Katras stacijas nominālā jauda varētu sasniegt 4MW (stacijas masta augstums virs 135 metriem, stacijas rotora diametrs virs 150 metriem), bet kopējais vēja elektrostacijas augstums varētu būt virs 210 metriem. Ietekmes uz vidi novērtējuma procesā paredzēts izvērtēt vairākus VES modeļus, lai saprastu, kādas ir tehnoloģiskās alternatīvas.

Kā liecina informācija Vides pārraudzības valsts biroja tīmekļvietnē www.vpvb.gov.lv, pirms vēja elektrostaciju uzstādīšanas parka teritorijā tiks izbūvēts pievedceļu tīkls, kas nepieciešams staciju piegādei. Plānotā VES parka teritoriju šķērso valsts vietējas nozīmes autoceļš V1363 «Ārlava–Tiņģere–Plintiņi», kā arī pašvaldības autoceļi. Uz ziemeļiem no plānotā VES parka teritorijas atrodas vietējas nozīmes autoceļš V1368 «Dundaga–Tinģere–Tiltiņi». Abi minētie valsts vietējas nozīmes autoceļi ir pievienoti valsts reģionālajam autoceļam P125 «Talsi–Dundaga–Mazirbe», kas plānotā VES parka būvniecības procesa laikā tiks izmantots kā galvenais materiālu un iekārtu piegādes ceļš.

Saražotās elektroenerģijas nodošanai kopējā tīklā paredzēts izbūvēt jaunas vidēja sprieguma un augstsprieguma elektropārvades kabeļu līnijas.

Pašlaik identificētajā izpētes teritorijā ietilpst 103 zemes vienības, kas pieder gan juridiskām, gan fiziskām personām, gan pašvaldībai. Kopējā teritorijas platība, kurā ir paredzēts vērtēt VES parka būvniecības ieceri, aizņem aptuveni 22 km2 lielu teritoriju, kuru pamatā veido mežu zemes ar atsevišķiem lauksaimniecībā izmantojamo zemju blokiem.

Vides pārraudzības valsts biroja lēmumā noteikts, ka ierosinātājam, kas šajā gadījumā ir SIA «Valpene wind», ir nepieciešams organizēt sākotnējās sabiedriskās apspriešanas sanāksmi un pārējos ar iedzīvotāju informēšanu saistītos pasākumus. Par tās izvēlēto formātu un laiku, kolīdz būs pieejama šāda informācija, Talsu novada pašvaldība informēs tīmekļvietnē www.talsunovads.lv un Dundagas pagasta tīmekļvietnē www.dundaga.lv.

Informācija:

https://www.vpvb.gov.lv/lv/ietekmes-uz-vidi-novertejumu-projekti/veja-elektrostaciju-parka-valpene-izbuve-sia-valpene-wind

 

Maruta Blūma,
Talsu novada pašvaldības
Dundagas pagasta pārvaldes
Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
plānošana, līdzdalība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com