Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Pirmais lifts cilvēku pārvadāšanai Dundagā 16.06.2014. plkst. 15.40

12. VI Dundagas Veselības centrā atklāja liftu.

Tas tapis, novada domei līdzdarbojoties projektā, kura mērķis ir veicināt vienlīdzīgu pieeju invalīdiem un viņu iekļaušanu sabiedrībā. Projekts LLIV–322 «Mana sociālā atbildība» («My Social Responsibility») ir uzsākts 2012. gadā Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmā 2007.–2013. gadam ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu.  

Prieku par paveikto pauda novada domes priekšsēdētājs Gunārs Laicāns, idejas autors un virzītājs Valdis Rande, deputāts, bijušais domes priekšsēdētājs, aktīvs projekta atbalstītājs Aldons Zumbergs, projekta koordinatore Daina Freiberga un SIA «Dundagas Veselības centrs» valdes priekšsēdētāja Agita Vagenmeistere.

Sarkano lentu svinīgi pārgrieza G. Laicāns un pēc tam kopā ar V. Randi, A. Zumbergu un D. Freibergu devās izbraucienā ar liftu, lai pārliecinātos, kā tas darbojas.

SIA «Fablex» vadītājs Vadims Maļinovskis, kura vīri liftu izbūvēja, uzsvēra, ka reģionos tas ir rets un nozīmīgs notikums — parasti jau liftus būvē lielajās pilsētās. A. Zumbergs un G. Laicāns atcerējās, ka kādreiz Patērētāju biedrības veikalā arī bijis lifts, kas vedis no ceptuves augšā maizi. Taču projektā izbūvētais ir pirmais, kas paredzēts cilvēku pārvadāšanai.   

Dundagas Veselības centra iekšpagalmu tagad klāj bruģis, uz kura novietoti divi skaisti soli, žoga malā iestādītas trīs rozes, zem kāpnēm, kas pa ārpusi ved uz 2. stāvu, sagatavota melnzeme mauriņam. V. Rande aicina iedzīvotājus dāvināt rožu stādus, lai šeit izveidotu rožu dobi, kas iepriecinās iestādes ilgstošajā aprūpē esošos pacientus, ko nu ar liftu varēs novest lejā, svaigā gaisā. Rožu stādus pieņems D. Freiberga, tālrunis: 28676208.

Diānas Siliņas teksts un foto


        


Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
palīdzība, veselība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com