Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Pils sienas palīdz Dundagas jaunajiem šahistiem 06.03.2020. plkst. 09.38

4. martā Dundagas pilī pulcējās 62 skolēni no Dundagas, Kuldīgas, Liepājas, Ventspils un Talsiem, lai Dundagas novada atklātajā čempionātā šahā bērniem un jauniešiem noskaidrotu spēcīgākos jaunos šahistus iesācēju, IV sporta klases un apvienotajā II un II sporta klases grupā. Mājinieki kļuva par laureātiem visās grupās.

Iesācēju grupā sacentās 19 dalībnieki. Jau no starta priekšgalā izrāvās mūsu Valters Napskis, kas ilgāku laiku bija līderos. Viņu drīz vien panāca dundadzniece Katrīna Sāra Kristiņa, kas, uzvarot savstarpējā cīņā, pārņēma vadību. Katrīna aizvadīja savu labāko turnīru mūžā, un ar 6 punktiem no 7 iespējamiem pārliecinoši kļuva par šīs grupas uzvarētāju. Saprotams, ka tādējādi Katrīna arī bija labākā starp meitenēm un labākā dundadzniece. Turklāt Katrīna ar uzviju izpildīja IV sporta klases normu, kas nozīmē, ka turpmāk meitenei jau būs jācīnās vienas pakāpes augstākos turnīros. Valteru neveiksme savstarpējā cīņā ar Katrīnu piebremzēja, un Valters finišēja ar 4,5 punktiem, kas viņu atstāja solīti aiz pjedestāla – 4. vietā zēnu konkurencē. Pirmo turnīru dzīvē aizvadīja mūsu Gunārs Gleglu, kas līdz ar to arī pirmo reizi sacensībās izbaudīja gan zaudējuma rūgtumu, gan uzvaru prieku. Noslēgumā Gunārs ar 3 punktiem ieguva 14. vietu. Gluži labs sniegums.

IV sporta klases grupā spēkiem mērojās 22 šahisti. Jau no paša sākuma punktus braši krāja Ernests Šmēdiņš. Ernests ir viens no cītīgākajiem šaha pulciņa dalībniekiem, diemžēl šajā mācību gadā zēnam iznācis daudz slimot un tamdēļ izlaist gan nodarbības, gan sacensības. Tomēr 5 punkti 7 kārtās Ernestam ļāva ieņemt trešo vietu starp zēniem un pārliecinoši būt par labāko no dundadzniekiem. Pārējo mūsējo veikums: Anna Rebeka Irbe ar 3 punktiem ierindojās 17. vietā, Rūdolfs Dambergs un Kārlis Beidiņš ar 2 punktiem palika attiecīgi 19. un 20. vietā.

Spēcīgākajā grupā spēlēja 21 šahists, un mājiniekus pārstāvēja divi Emīli. E. Ķiršakmens ar 3 punktiem ierindojās 16. vietā, savukārt E. Grīnerts ar 5 punktiem no 7 iespējamiem bija 2. absolūtajā vērtējumā, 2. arī starp zēniem un, protams, ieguva Dundagas čempiona titulu. Pagaidām Emīlam joprojām pietrūkst pussolīša līdz II sporta klases normai, lai gan atsevišķās partijās Emīlam izdodas apspēlēt par sevi rangā augstāk esošus šahistus, arī šajā reizē.

Sveicam dundadzniekus – čempionus: Katrīnu Sāru Kristiņu, Ernestu Šmēdiņu un Emīlu Grīnertu!

Paldies pašvaldībai par atbalstu turnīra norisē! Labākie šahisti saņēma glītus diplomus ar Dundagas simboliku un ne mazāk jaukas medaļas. Paldies arī visiem ciemiņiem un tiesnešiem – kuldīdznieku trenerim Gunāram Gertneram un Liepājas jauno šahistu audzinātājai Gaļinai Sudmalei!