Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Pils mazajā zālē Ritas Leles un Gitas Šmites gleznu izstāde 03.08.2017. plkst. 14.42

Dundagas pils mazajā zālē ir apskatāma Ritas Leles un Gitas Šmites gleznu izstāde.

Gita Šmite

Viņa ir talantīga gleznotāja, kuras darbiem piemīt īpatnējs klasiskās un mūsdienu glezniecības sajaukums Tie ir monumentāli, bet vienlaikus rotaļīgi savā valodā. Viņas eļļas tehnikā radītās gleznas ir ļoti jūtīgas un emocionāli trauslas, tajās liela loma atvēlēta sievietes tēlam.

«Kāds teicis, ka gleznot vajag to, ko pazīsti. Tā viens no maniem iedvesmas avotiem jau daudzus gadu garumā ir ģimenes lauku mājas senajā lībiešu ciemā Vaidē. Var teikt, ka kontakts ar dabu, ar bērniem un draugiem ir kļuvis par veidu, kā apjaust savu patieso sūtību mūsdienu brīžiem trakajā pasaulē.

Un, protams, — pirts. Visu gadu. Izmēģināt senās gudrības par augu dziedinošo spēku slotām, rituāliem. Uzvilkt mici, uzmest garu, ietīties tvaikā, ielēkt āliņģī». Tā Gita Šmite stāsta par saviem darbiem.

 

Rita Lele

Viņa ir dzimusi Kolkā, patlaban dzīvo Mazirbē. No tā vien nojaušams, ka māksliniece ir ar lībiskām saknēm, tādēļ piedalās līvu mākslinieku izstādēs gan Latvijā, gan ārpus tās robežām. Rita Lele savu lībisko izcelsmi neuzsver. Māksliniecei būtiskāks ir kas cits 0Ś tas, ka viņa ir gleznotāja. Krāsu māksla Ritas Leles dzīvei iedod nozīmi, saturu un attaisnojumu. Dzīves mērķa labad māksliniece ir mācījusies gan Liepājas lietišķās mākslas vidusskolā, gan Latvijas Mākslas akadēmijas Pedagoģijas nodaļā, tomēr viņa ir klusais darītājs, kam svarīgs ir pats process, nevis publikas ievērība.

Rita Lele galvenokārt pievēršas ainavai. Visbiežāk māksliniece glezno lībisko jūras krastu, kas liekas neapdzīvots, cilvēku pamests un kur savā dabā brīvi aug smilgas un citi augi, kas piemērojušies jūrmalas smilts askēzei, vēju izlocīti krūmi, vientuļi koki.

Gleznotāja savu mākslas stilu sauc par superreālismu, jo «ūdeni veido neskaitāmi pilieni, pat gaisu var ieraudzīt kā kustīgus punktiņus», viņa raksta izstādes anotācijā, kura norisinājās Jelgavā..

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
pils, kultūra, izstāde
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com