Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Pieredzes apmaiņas brauciens uz Somiju 29.08.2017. plkst. 12.51

No 21. līdz 25. augustam notika trīs dienu pieredzes apmaiņas brauciens uz Somiju, kas tika organizēts ar Interreg Latvia — Lithuania Programme projekta nr. LLI-010 «Dabas tūrisms visiem» (UniGreen) atbalstu. Apmaiņas vizītē piedalījās 34 Kurzemes reģiona pašvaldību, Kurzemes tūrisma asociācijas, Dabas aizsardzības pārvaldes, kā arī četru projekta Lietuvas partneru (Žemaitijas Nacionālais parks, Biržu Reģionālais parks, Aukštaitijas Nacionālais un Labanoras Reģionālais park, kā arī Kretingas rajona pašvaldība) pārstāvji. Dundagas novada pašvaldību pārstāvēja Dundagas novada Tūrisma informācijas centra Tūrisma pakalpojumu darbiniece Ance Remesa.

Pieredzes apmaiņas brauciena laikā tika apmeklēts Laajalahti dabas rezervāts, Nuuksio Nacionālais parks, Aulanko dabas rezervāts, Puurijärvi-Isosuo Nacionālais parks, Kurjenrahka Nacionālais parks un Teijo Nacionālais parks. Tika apskatīti dabas centri, ekspozīcijas un izstaigātas dabas takas ar apskates objektiem, kas pieejami cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Visos Somijas objektos mūs sagaidīja dabas rezervāta un Nacionālo parku pārstāvji, kas sniedza informāciju par dabas objektiem, parkiem, rezervātiem, takām, to pieejamību, uzturēšanu, izmaksām — visiem Latvijas un Lietuvas puses dalībniekus interesējošajiem jautājumiem.

Kopumā braucienā apskatītie Somijas piemēri dabas tūrisma pieejamībai paplašināja skatījumu arī uz situācijām Latvijā, kad nebūt nav vajadzīgs tik daudz, lai kāds objekts vai vieta būtu pieejams arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Ir gadījumi, kad grūtāk pieejamās vietās lieti noder kāds cilvēks, kas kā pavadonis, var palīdzēt tikt stāvākā slīpumā vai kritumā, un ir reizes, kad ar pareiziem materiāliem un konstrukcijām itin viegli var padatīt pieejamu. Galvenais izmantot zīmes un piktogrammas dabā un tūrisma materiālos, lai cilvēki ar īpašām vajadzībām saprastu, ka pie mums ir objekti uz kuriem tie var droši ceļot un Latvijas daba ir atvērta visiem. Ir situācijas, kad visiem pieejamu var darīt kādu nelielāku dabas takas daļu no visa kopējā apskates apjoma, tomēr tā ir iespēja kaut pamazām, bet padarīt dabu atvērtāku arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Būtiski, veidojot dabas takas vai objektus, ir atcerēties, ka jāpieaicina nevalstisko organizāciju un citu institūciju pārstāvji, kas jau strādā ar cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, lai panāktu iespējami labāko rezultātu. Tāpat veidojot pielāgotas dabas takas jāatceras, ka šo taku uzturēšana arī prasa papildus darbu un resursus. Svarīgi arī mārketinga pasākumi, lai iedzīvotāji uzzinātu par tiem pieejamajām iespējām.

Somijā redzētais un dzirdētais ir devis lielāku pieredzi un izpratni par dabas tūrisma pieejamības jautājumiem, kā arī ļāvis apjaust, ko varam darīt savās situācijās, lai tās uzlabotu, papildinātu vai vienkārši darītu zināmas arī citiem.

 

Ance Remesa,
Dundagas novada Tūrisma informācijas centra darbiniece

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotās galerijas
Pieredzes apmaiņas brauciens uz Somiju

Atslēgvārdi
tūrisms
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com